> Lidrano

DODATNA OBJAŠNJENJA ZA RADIOEMISIJE I RADIOIGRU

Autor: Suzana Pracaić, 17. 1. 2018.

Vezano uz broj primjeraka CD-a i način snimanja radioemisije i radioigre:

1. Za svaku radijsku emisiju (uključujući i radioigru) Državnom je povjerenstvu potrebno dostaviti 2 CD-a
  2. Format radijskih emisija je sljedeći:
    1. za postavljanje na online alatu OneDrive u formatu mp3, stereo, 192kbps, 44.1kHz
    2. za snimanje na CD u formatu wav, stereo, 16bit, 44.1kHz
  3. šifra kategorije za radioigru je ista kao i za radijske emisije – 7 za OŠ,  izraz: novinarski

Odgovor poslala:

Mica Mladineo Desnica, viša savjetnica za natjecanja i smotre AZOO

Iz Uputa, str. 10:

"...Županijsko povjerenstvo nakon održane županijske razine može predložiti Državnome povjerenstvu najviše tri (3) radijske emisije (uključujući i radioigru).

Radijsko stvaralaštvo – radioigru prosuđuje na svim razinama posebno povjerenstvo za radijski izraz, u kojem su stručnjaci za taj izraz (a ne povjerenstvo za dramsko stvaralaštvo).

Ako na županijskoj razini nije moguće organizirati stručnu prosudbu za kategoriju radijskog stvaralaštva – radioigru, radove u toj kategoriji valja izravno uputiti na adresu Državnoga povjerenstva čiji će članovi za ovu kategoriju obaviti stručnu prosudbu.

Županijsko povjerenstvo Državnom povjerenstvu treba dostaviti radijske emisije na dva (2) CD-a i putem online alata OneDrive..."