> GEOGRAFIJA

Dobrodošlica

Autor: Miljenka Hršak, 1. 9. 2021.

Dragi učenici,

dobrodošli na stranice geografije u OŠ „Ljudevit Gaj“

Na ovim stranicama pronaći ćete zadatke koji će vam pomoći u učenju geografije, vijesti, izvještaje s održanih školskih, županijskih i državnih natjecanja iz geografije…  Ovdje će biti objavljeni i vaši najuspješniji radovi nastali na satu geografije.
Sigurno se pitate koja je svrha učenja geografije?

Svrha je učenja geografije razumijevanje geografskog prostora, od onog neposrednog oko nas do svijeta u cjelini te da u skladu s time težimo za našim razvojem uz poštovanje drugih i drukčijih pojedinaca i zajednica, održavanje dobrosusjedskih odnosa i mira u svijetu te očuvanje prirode.

Geografija vas uči o vašoj domovini Hrvatskoj, svijetu u kojem živite, Zemlji. Geografija je znanost koja proučava Zemljinu površinu kao rezultat utjecaja i prožimanja prirodne osnove i društveno-gospodarskog razvoja.

Krenite na put učenja geografije.