Obilježen Svjetski dan nepušenja pješačenjem u Brezovicu

Autor: Anita Džaja, 7. 6. 2019.

Učenici naše škole obilježili su i ove godine, šesti puta zaredom, Svjetski dan nepušenja, uz još stotinjak učenika iz osnovnih i srednjih škola naše županije. 17-ero naših učenika, u pratnji školske defektologinje Aleksandre Podsečki, socijalne pedagoginje na pripravničkom stažu Ivane Pohižek te pomoćnice u nastavi Senke Belačić u četvrtak, 6. lipnja  2019. pješačilo je do planinarske kuće Ačkova hiža na Brezovici.

Više pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Pješačenje je ostvareno uz stručno vođenje članova planinarskih društava Strahinjščica i Brezovica,  Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS), Stanice planinarskih vodiča Zagorje i djelatnika Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije.

Pješačenje je organizirala Krapinsko-zagorska županija, Grad Krapina i Općina Petrovsko  i Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Krapinsko-zagorske županije, kao koordinativno i savjetodavno tijelo koje se bavi prevencijom i problematikom ovisnosti.

Cilj pješačenja je promoviranje zdravih stilova života kao jednog od učinkovitih načina prevencije rizičnih ponašanja i svih oblika ovisnosti kod djece i mladih.

Kako im je lijepo bilo družiti se u prirodi možete pogledati na fotografijama u našoj foto-galeriji.

Pripremile: Aleksandra Podsečki i Ivana Pohižek

E-MAIL ŠKOLE