MEĐUNARODNI DAN STARIJIH OSOBA U DOMU SV. NIKOLE U KRAPINI - ČETVRTAŠI POSJETILI ŠTIĆENIKE DOMA (iz pera knjižničarke)

Autor: Suzana Pracaić, 4. 10. 2017.

Povodom Međunarodnog dana starijih osoba, u ponedjeljak 2. listopada, učenici 4.a i 4.b razreda sa svojim učiteljicama D. Jakopović i A. Poslon te pedagoginjom B. Horvat i knjižničarkom S. Pracaić, posjetili su Dom za starije i nemoćne osobe Sveti Nikola u Krapini na poziv ravnateljice Lane Gorički Despenić.

Kratkim glazbeno-scenskim programom, voćem i kolačima razveselili su štićenike Doma i tako već šestu godinu podijelili iskustvo međugeneracijskog druženja.

Naša prekrasna suradnja započela je 2012. godine koja je bila proglašena Europskom godinom aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti i otad, svake godine četvrtaši posjećuju štićenike Doma.

Ove godine pozvani smo na druženje povodom Međunarodnog dana starijih osoba. Sa sobom smo donijeli domaćeg voća i kolača.

Na početku našeg druženja, pozdravila nas je ravnateljica Lana Gorički te gđa Anka Marinović, a zatim je počeo kulturno-umjetnički program koji su pripremili štićenici Doma.

Nakon toga su naši učenici pjevali i recitirali prigodne pjesmice.

Program smo završili sa nezaobilaznom pjesmicom "Kad si sretan... prstima pucketaj ti... koljena potapšaj ti..." te vjerujemo da smo taj dan donijeli i radost i sreću, što nam je bio i cilj.

Kao i uvijek, svi smo bili počašćeni...

Što su učenici rekli i kakav dojam stekli možete pročitati u članku koji je pripremila 'medijska skupina' pod vodstvom učiteljice Jasne Leljak koji su popratili taj događaj:

Posjet učenika četvrtih razreda Domu umirovljenika "Sveti Nikola"