MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGOM (14.02.)

Autor: Suzana Pracaić, 14. 2. 2024.

Valentinovo slavimo 14. veljače. No, taj dan se obilježava i Međunarodni dan darivanja knjigom (International Book Giving Day). To je globalna inicijativa koja potiče pojedince, organizacije i zajednice da dijele ljubav prema čitanju darivanjem knjiga drugima. Dan je to posvećen promicanju pismenosti i užitka čitanja.

Darivanje knjigom je aktivnost u eTwinning projektu "Uz čitanje riječi rastu 4" i mi smo za partner-školu dobili Osnovnu školu Kneževi Vinogradi.

Poslali smo im knjigu "Sorte vinove loze Hrvatskog zagorja" jer lozi je mjesto u vinogradu. Knjigu nam je darovala gđa Mirjana Smičić Slovenec, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu Krapinsko-zagorske županije, kako bi je poslali prijateljima.

Sorte vinove loze Hrvatskog zagorja poslane su u Kneževe Vinograde...

Osim knjige, u paketu smo poslali i knjigu Krapina kroz 10 priča (dar Turističke zajednice grada Krapine) te brošure, letke o našoj školi, gradu Krapini i našoj županiji i valentinovsku čestitku koja je rad učenice 3.a razreda.

Knjižničarka Ivana Norac iz Osnovne škole Kneževi Vinogradi nam je sa svojim učenicima također poslala dar:

Lijepo je graditi prijateljstva, posebno ako su nam i malo daleko :)