Terenska nastava učenika prvih razreda u Krapinu

Autor: Katarina Barlović, 11. 4. 2024.

10.04.2024. učenici prvih razreda PŠ Lepajci i PŠ Donja Šemnica sa učiteljicama Dubravkom Tušek i Šteficom Tepuš bili su na terenskoj nastavi u Krapini. Najprije su posjetili školsku knjižnicu gdje ih je knjižničarka Suzana Pracaić upoznala sa ulogom knjižnice. Doznali su kako se treba odnositi prema knjigama. Knjižničarka je učenicima pročitala priču Miš u knjižnici te su razgovarali o sadržaju pročitanog. Prolistali su knjige koje im je knjižničarka pripremila i riješili su radni listić.

Pripremila učiteljica Dubravka Tušek

FOTOGALERIJA

Nakon toga,u pratnji knjižničarke i učiteljica prošetali su centralnom školom. Slijedio je posjet Gradskoj knjižnici Krapina. Učenike je dočekala knjižničarka Sabina Vincelj. Upoznala ih je sa sadržajima koje nudi gradska knjižnica. Pročitala im je priču Vuk koji nije znao čitati. Uslijedio je razgovor o pročitanome.Uz pomoć knjižničarke izradili su straničnike. Oprostili smo se sa knjižničarkom i prošetali do Galerije grada Krapine. Tu su učenici razgledali izložbu pisanica i upoznali su različite načine ukrašavanja jaja.Izložba im se jako svidjela.Svidjele su im se i velike pisanice izložene u parku.Tu su se poigrali.Još jedno iznenađenje bio je posjet Muzeju oltimera. Učenici su oduševljeno razgledali automobile kakve su ljudi vozili u prošlosti (iz 50-tih,60-tih i 70-tih godina 20.stoljeća). U muzeju su svoje mjesto našli i motocikli , bicikli i autobusi iz prošlosti te stare fotografije,knjige, plakati i uređaji koji dočaravaju svijet oldtimera. Na kraju učenici su se počastili sladoledom i puni dojmova vratili su se kućama.