STEM kombi u našoj školi

Autor: Ivana Bračević, 15. 5. 2023.

Dana 12.5.2023. u našu je školu stigao STEM kombi. Riječ je o prvom vozilu s opremom te razine za popularizaciju STEM-a u Hrvatskoj.

Putem projekta „ Razvoj mreže STEM ambasadora “  želi se omogućiti djeci iz svih dijelova zemlje da STEM područjima pristupe poput pravih istraživača. Naime, mobilni STEM laboratorij opremljen je alatima, uređajima i materijalima kojima se koriste pravi znanstvenici. Dvjestotinjak učenika naše škole sudjelovalo je u radionicama koje su u dvorani za Tjelesnu i zdravstvenu kulturu održane pomoću alata i uređaja iz STEM kombija. Učenici su s velikim zanimanjem sudjelovali u radionicama o prirodi, medicini i tehnologiji, a  koliko su uživali, možete pogledati ovdje.