MIA I IVONA ODRŽALE RADIONICU HEKLANJA

Autor: Suzana Pracaić, 21. 2. 2023.

Na inicijativu učenica 7.a razreda Mije Španiček i Ivone Puh osmišljena je i održana radionica heklanja u knjižnici, u utorak 21. veljače od 9 do 11 sati.

Budući da je vrijeme zimskih praznika, radionici se pridružilo nekoliko učenika koji su željeli naučiti i usvojiti novu vještinu kojoj prijeti zaborav. Heklanje je tradicionalna vještina izrade različitih tekstilnih proizvoda ili predmeta.

S obzirom na to da heklanje zahtijeva strpljenje i preciznost, može biti korisno za razvijanje fine motorike i koncentracije. Također, heklanje može biti opuštajuće i terapeutsko iskustvo. No, kako smo mi tek početnici, definitivno smo testirali našu strpljivost i volju pa radionica zasad još nije bila opuštajuće iskustvo.

Najvažnije je da smo probali i da nismo odustali te da smo stvorili i neke predmete: srčeka privjeske, bookmarkere, hobotnice...

portal ŠKOLE.HR: https://www.skole.hr/radionica-heklanja/

Najljepše iskustvo svakog edukatora je kad učenici sami predlože aktivnosti u kojima žele podijeliti svoje znanje i vještine s drugima.

Tako je i osmišljena radionica heklanja.

Kako učenici koji polaze INA Mali librari (knjižničari) i učenici zainteresirani za radionice polaze različite smjene, teško je naći termin u vrijeme nastave, u kojem bi radili zajedno  pa je odlučeno da to bude u vrijeme praznika.

Bilo nas je malo, ali smo bili hrabri.

Najprije smo pogledali prezentaciju koju je izradila Mia, kako bi nas uputila u tajne heklanja, a zatim smo krenuli s praktičnim radom.

Radionici su se pridružile defektologinja Aleksandra i knjižničarka Suzana, a pedagog Marko se pobrinuo da na Dan maškara dobijemo i krafne.