"LOVE IS IN THE AIR" - VIRTUALNA RADIONICA UČENIKA KRAPINSKIH OSNOVNIH ŠKOLA

Autor: Suzana Pracaić, 13. 2. 2023.

Konačno je ostvarena radionica članova Vijeća učenika 5. - 8. razreda naših krapinskih osnovnih škola.

Videokonferencija tj. virtualna radionica "Uz Valentinovo" održana je u ponedjeljak, 13. veljače u 12 sati. Osim predsjednika razrednih odjela predmetne nastave OŠ A. Cesarca (8 učenika) te predsjednika razrednih odjela A-smjene i dobrovoljaca OŠ "Lj. Gaj" (7 učenika), videokonferenciju su vodili stručni suradnici: knjižničarka Gordana Gregurović-Petrović iz OŠAC, kao domaćin susreta, te iz OŠLJG pedagog Marko Koprivnjak, defektologinja Aleksandra Podsečki i knjižničarka Suzana Pracaić .

Samoj videokonferenciji su prethodile literarno-kreativne radionice izrade 'činkvina' i čestitaka za Valentinovo u svakoj školi zasebno, koje su osmislili i vodili stručni suradnici.

Aktivnosti su dio eTwinning projekta "Knjiga je cool!" te smo uz Valentinovo, koje upravo slavi ljubav kao najveću pokretačku i stvarateljsku silu na svijetu, željeli pokazati kakve su to uratke naši učenici stvorili, koje su sve ljubavi dotakli... i razmijenili međusobno čestitke.

PADLET - pano zajedničkih aktivnostihttps://padlet.com/gordanagregurovic/uz-valentinovski-online-susret-krapinskih-kola-gx2c9kazlu5eouky

Da bi ostvarili današnji video-susret i prezentirali svoje uratke, učenici su u ponedjeljak, 6. veljače, na literarno-kreativnoj radionici, koju su vodili stručni suradnici, izrađivali čestitke te pisali pjesmice 'činkvine'. Upoznati su kakva je to vrsta poezije 'činkvina' te se okušali u stvaranju stihova na temu ljubavi. O samoj radionici pročitajte više na: http://www.os-ljudevit-gaj-kr.skole.hr/?news_hk=1&news_id=2285&mshow=290#mod_news

Tako smo osim upoznavanja, čitali jedni drugima pjesmice o ljubavi: ljubavi prema simpatiji, prijatelju, mami, knjizi, knjižnici, knjižničarki, obitelji, nogometu, kućnom ljubimcu... prekrasni radovi.

• OBITELJ                                             NOGOMET
  • Draga, brižna.                                     Zabavan, napet.
  • Druženje, smijanje, zabavljanje.         Trčanje, dodavanje, pucanje.
  • Sve na svijetu tom.                             Jedanaestorica trče za loptom.
  • Zajedništvo.                                        Gol!

• KNJIŽNICA                                         MAČEK
  • Zanimljiva, udobna.                            Sivi, nježni.
  • Čitanje, učenje, druženje.                   Spanje, hrdanje, norenje.
  • Knjižnica je izvor znanja.                    Moja ljubav je Rudy.
  • Biblioteka.                                           Niškoristi.

• MATI                                                    STARS
  • Doubra, zlatna.                                    Bright, Spotless.
  • Kuhanje, kopanje, metenje.                 Shining, Carefully, Bulky.
  • Vouljim kad je z menu.                         I Love Your Shining.
  • Roužica                                                Starstruck

• KNJIGE                                               KNJIGA
  • Poučne, čarobne.                                Zanimljiva, šarena.
  • Čitanje, maštanje, listanje.                  Zabavljanje, maštanje, čitanje.
  • Knjiga je moj dom.                               Knjiga je izvor mašte.
  • Slova.                                                  Sreća.

• LJUBAV                                              KNJIGA
  • Nježna, velika.                                    Zanimljiva, zabavna.
  • Grljenje, darivanje, maženje.              Čitanje, zabavljanje, smijanje.
  • Ljubav nas sve povezuje.                   Mala stvar, velika razonoda.
  • Srce.                                                   Lektira.

Ostale činkvine koje nisu čitane naglas, možete pročitati na: http://www.os-ljudevit-gaj-kr.skole.hr/?news_hk=1&news_id=2285&mshow=290#mod_news

Zaigrali smo i Kahoot kviz koji je osmislila knjižničarka Gordana te se zabavili i nasmijali uz odgovore. Dobili smo i pobjednika koji je osvojio slatku nagradu.

A 'ljubavni poštar' (domar iz OŠAC) dostavio je čestitke s porukama ljubavi  na prave adrese, u knjižnice.

Na kraju veselog druženja, slijedila je evaluacija u kojoj su učenici pomoću aplikacije Mentimeter vrednovali što im je od svih aktivnosti bilo najbolje. Iz ankete je vidljivo da je na 1. mjestu kviz Kahoot.

Vjerujemo da su učenici na nov i drugačiji način upoznali što je Valentinovo i kako proslaviti taj praznik ljubavi!