ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ FIZIKE

Autor: Anita Džaja, 8. 3. 2018.

U OŠ Viktora Kovačića u Humu na Sutli, održano je 6. ožujka 2018. Županijsko natjecanje iz fizike. Naši učenici osmih razreda: Nika Macan, Ivona Vučilovski i Tibor Rukav su sudjelovali u natjecanju koje se sastojalo od pisanih i praktičnih zadataka.

Prema privremenim rezultatima Nika Macan je na 2. mjestu, a Tibor Rukav na 4. mjestu.

Učenike je za natjecanje pripremala učiteljica fizike Ružica Novak.

Svim učenicima iskrene čestitke!

Pripremila: Ružica Novak

U skladu s općim uputama za županijsko natjecanje iz fizike županijsko povjerenstvo nakon natjecanja dostavlja državnom povjerenstvu liste poretka i bodovana učenička rješenja. Uvidom u radove učenika te usklađivanjem bodovanja Državno povjerenstvo pravi jedinstvenu listu poretka za Hrvatsku za pojedinu grupu, te u skladu s njom poziva učenike na Državno natjecanje iz fizike. Usklađivanje bodovanja ponekad dovodi do promjene broja bodova odnosno mjesta na listi poretka što izaziva nesporazume.