7.a i obilježavanje Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom

Autor: Suzana Pracaić, 21. 3. 2020.

Svjetski dan osoba s Downovim sindromom obilježava se 21. ožujka. U našoj školi učenici 7.a razreda obilježili su 9. ožujka 2020. taj dan na poseban način. U goste nam je stigla jedna posebna djevojka imenom Razija u pratnji svoje majke Anice Tresk, bivše djelatnice naše škole, i svoje sestre Amalije.

Pročitajte više u nastavku…

Fotografije s rođendanskog partija možete pogledati u našoj galeriji fotografija.

Razija je djevojčica s Downovim sindromom, izrazito topla i srdačna. Pošto je Razija 8. ožujka 2020. proslavila svoj 15. rođendan, sedmaši su joj organizirali posebnu rođendansku proslavu. Uz mnogo smijeha, pjesme i plesa obilježili smo zajedno s njom njezin rođendan. Naravno, bila je tu i nezaobilazna rođendanska torta kao i poklon koji su učenici sami izradili. Izrazito nam je drago što smo Raziji uspjeli izmamiti osmijeh na lice, a posebno hvala njoj i njezinoj obitelji koja nas je učinila bogatijima za jedno prekrasno životno iskustvo. Nadamo se ponovnom susretu.

Tekst napisala i fotografije odabrala Helena Hudi, razrednica 7.a