DAN PLANETE ZEMLJE

Autor: Administrator , 22. 4. 2020.

Dan planete Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.Učenici 1.l obilježili su Dan planete Zemlje izradom prigodnih plakata,ukrasnih vrećica (recikliranje) i pisanjem eko poruka. Našli smo i prigodnu pjesmu Eko obitelj koju će učenici slušati i naučiti pjevati. Ove godine učenici su marljivo radili kod kuće i istraživali što je Dan planete Zemlje sa roditeljima.Svi se nadamo da ćemo sljedeće godine zajednički izrađivati prigodne likovne i literarne radove na ovu i druge teme u našoj dragoj školi.Čuvajmo naš dom – planetu Zemlju!

Radovi učenika su u fotogaleriji.

Pripremila:učiteljica Dubravka Tušek