20. smotra i državno GLOBE natjecanje osnovnih i srednjih škola RH

Autor: Anita Džaja, 20. 5. 2017.

Od ponedjeljka 15.5. do srijede 17.5. učenici naše škole sudjelovali su na državnom GLOBE natjecanju. Smotra i natjecanje održalo se u Zadru, a sudjelovalo je ukupno 15 ekipa srednjih škola i 24 iz osnovnih škola koje su se svojim radom predstavile na međužupanijskim natjecanjima te se uspjele plasirati na državno. Našu su školu predstavljali učenici 6. a razreda Eva Presečki i Matija Tušek te Luka Režen, učenik 6.b.Učenici su najprije prezentirali svoj projekat Krapinske "Mrzlice", a sljedeći su dan pokazali znanje u području orijentacije u prostoru prema zadanom planu. Natjecanje je proteklo u vrlo ugodnom raspoloženju, međusobnom druženju i nadasve veselom tonu.

Ekipe su bodrile jedna drugu, divile se pokazanom te na kraju svi zapljeskali najboljima. Predstavnici naše škole zauzeli su 17 mjesto što je jako dobar rezultat. Naši su učenici prvi put sudjelovali u GLOBE projektu i zaista su se dobro snašli i pokazali da su zavrijedili biti među najboljima u RH. Svo troje je reklo da i dalje žele raditi u takvim projektima, bilo im je lijepo, stekli su nova prijateljstva, izmijenili iskustva, a i dobro se zabavili. Zadnju večer za sve sudionike organizirane su karaoke te moram naglasiti da su se naši učenici i u tom dijelu istaknuli.

Učenike je za natjecanje pripremila učiteljica geografije Miljenka Hršak te nam je svima žao što nije bila s nama na natjecanju.

GLOBE program je hvalevrijedan, u Hrvatskoj je prisutan 20 godina, a učenici stječu sposobnosti i vještine potrebne za život. Naučeno i stečeno znanje moraju primijeniti u stvarnim situacijama, uspoređivati znanje iz različitih područja, logički zaključivati, zapažati promjene u prostoru, prirodi koja ih okružuje, istraživati koji su uzroci tomu. Sa svojim projektima mogu sudjelovati i natjecati se na međunarodnim natječajima, a posebno je lijepo bilo čuti od koordinatorice GLOBE programa RH da su rezultati i rad projekata u Hrvatskoj praćeni i vrlo cijenjeni kako u Europi tako i svijetu.

Učenicima naše škole čestitamo od srca na postignutom rezultatu te im želimo da i dalje rade i budu tako uspješni.

Za vas pripremila Jasna Leljak

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!

20. smotra i državno GLOBE natjecanje osnovnih i srednjih škola RH

Autor: Anita Džaja, 20. 5. 2017.

Za vas pripremila Jasna Leljak

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji!