ODGAĐA SE KNJIŽEVNI SUSRET SA SILVIJOM ŠESTO

Autor: Suzana Pracaić, 29. 10. 2015.

Zbog smrti hrvatske književnice za djecu i mlade NADE MIHELČIĆ, odgađa se susret s književnicom Silvijom Šesto, planiran za osmaše u ponedjeljak u Gradskoj knjižnici Krapina.

"Danas, 29. listopada 2015. u Zagrebu je u 69. godini života preminula književnica Nada Mihelčić"

(preuzeto sa http://net.hr/danas/kultura/prerani-odlazak-umrla-knjizevnica-nada-mihelcic/)

Njezin prvi roman “Bilješke jedne gimnazijalke” je nedugo po objavljivanju uvršten u lektiru za osme razrede osmogodišnjih škola. Nakon toga joj Hrvatski radio izvodi i počesto reprizira dječju radio-dramu “Arno i zlatna ribica”.

Autoričin drugi roman objavljen pod nazivom “Zeleni pas” pokazao je kako uspjeh njezine prve knjige nije bio slučajnost. “Zeleni pas”, napisan i objavljen 2009., postigao je svojevrstan rekord osvojivši u istoj godini sve četiri prestižne nagrade za koje je bio nominiran, a to su Nagrada “Grigor Vitez”, Nagrada “Anto Gardoš”, Nagrada Mato Lovrak i naposlijetku, ali ne manje važnu godišnju nagradu “Mali Princ” koja se dodjeljuje najboljoj knjizi za djecu i mlade na teritoriju Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske i Srbije.

DHK navodi i kako nije suvišno spomenuti kako se “Zeleni pas” našao i u polufinalu t-portalovog natječaja za roman godine, a to je za knjigu namijenjenu djeci posve neuobičajen i lijep uspjeh.

Spomenuti roman je otkupljen i kao predložak za snimanje cjelovečernjeg igranog filma, pa nije čudno što je, ističe DHK, nakon svih priznanja upravo taj roman u velikoj mjeri pripomogao Nadi Mihelčić da je nacionalni žiri predloži za uvrštavanje na međunarodnu Časnu listu pisaca za djecu i mlade za 2012. godinu.

ODGAĐA SE KNJIŽEVNI SUSRET SA SILVIJOM ŠESTO

Autor: Suzana Pracaić, 29. 10. 2015.