MEĐUNARODNI DAN PRAVA DJETETA - 20.11.2009.

Autor: Vlatka Matejaš, Božica Horvat, Suzana Pracaić, 11. 11. 2009.

Igra je važna u životu svakog djeteta, ali za igru je potrebno osigurati i prostor. Udruga za djecu “Sretan dan“  ostvaruje projekt “Igra je prva“. Ova Udruga organizira više aktivnosti kojima je namjera potaknuti izgradnju dječjih igrališta. Ovu akciju podržava naš grad Krapina te općine Petrovsko, Radoboj i Jesenje Gornje na način da su osigurali prostor za izgradnju igrališta. Povodom Međunarodnog dana prava djeteta  Udruga  „SRETAN DAN“ u suradnji s Društvom «NAŠA  DJECA» Krapina i krapinskim osnovnim školama organizira kreativne, plesne i sportske radionice za djecu grada i susjednih općina pod nazivom «IGRA JE PRVA «.

Sve radionice održavat će se u prostorijama Srednje škole 2o . studenog ( petak ). Uključuju se učenici od 2. do 8. razreda.

Neke aktivnosti odvijat će se od 17 do 18 sati, a druge od 18 do 19 sati.Svi sudionici radionica će imati priliku u 19 sati pred novinarima pokazati rezultate svojeg rada, a moći će se družiti i s poznatim pjevačima, sudionicima humanitarnog koncerta. U tom dijelu programa nastupit će zbor DND « Iskrice « i plesna skupina DIV.

Točno vrijeme u kojem će se odvijati pojedina aktivnost i popis učenika sudionika  bit će na oglasnoj ploči.

Istog dana će se u sportskoj dvorani Srednje škole u 20 sati održati humanitarni koncert na kojem će nastupati poznati pjevači (pogledajte na plakatu na ulazu u školu).

Za djecu će cijena ulaznice biti 30 kn, a za odrasle koji žele podržati vrijednu humanitarnu akciju 60 kn.

Svi učenici koji su  zainteresirani  za  odlazak na koncert moraju se prijaviti kako bi se mogle nabaviti ulaznice. Vjerujemo da će roditelji podržati ovu vrijednu akciju.

Prikupljena sredstva iz humanitarnog koncerta poslužit će za izgradnju dječjeg igrališta.

MEĐUNARODNI DAN PRAVA DJETETA - 20.11.2009.

Autor: Vlatka Matejaš, Božica Horvat, Suzana Pracaić, 11. 11. 2009.