eTwinning projekt "SLOVA SU FORA NOVA" - SLOVARICA 1.B RAZREDA

Autor: Suzana Pracaić, 19. 5. 2022.

Učenici 1. b razreda i učiteljica Marija Klasić uspješno su priveli kraju eTwinning projekt „Slova su fora nova“.  Taj projekt namijenjen je učenicima 1. i 2. razredima i proveo se u školskoj 2021./22. godini.
Cilj je bio osposobiti učenike za razumijevanje pojmova glas/slovo, glasovnu analizu riječi/rečenica te čitanje i razumijevanje pročitanog. Nova vještina pisanja i čitanja omogućila će široki spektar znanja, razumijevanje svijeta oko sebe i pobuđivanje znatiželje za istraživanjem/učenjem. Ovim projektom učenici su  stvarali/oslikavali/crtali slova različitim prirodnim i umjetnim materijalima.
Učenici su od istog materijala od kojeg je slovo izraditi biće, stvar ili pojavu (imenicu), koja počinje istim slovo te su se poigrati sa stihovima i rimom.
Kreativnim pristupom pri stvaranju slova, a potom i SLOVARICE, cilj je bio osvijestiti ljepotu pisane riječi te potaknuti učenike na samostalno istraživanje i otkrivanje te razvoj kreativnosti i mašte.

Pogledajte i pročitajte zanimljivu SLOVARICU 1.B

Tekst napisala Marija Klasić, učiteljica savjetnica

eTwinning projekt "SLOVA SU FORA NOVA" - SLOVARICA 1.B RAZREDA

Autor: Suzana Pracaić, 19. 5. 2022.

Pogledajte i pročitajte zanimljivu SLOVARICU 1.B

Tekst napisala Marija Klasić, učiteljica savjetnica