Županijski LIDRANO 2022.

Autor: Ivana Bračević, 18. 3. 2022.

U petak 18. 3. 2022. godine održan je Lidrano 2022. za našu Županiju. Naša je škola bila domaćin, a, već tradicionalno, održao se u prostorijama Srednje škole Krapina. Zbog epidemioloških mjera nisu se prikazivali dramski skupni nastupi, nego samo pojedinačni te Okrugli stol za literarne i novinarske radove učenika. Svečanost je započela otvaranjem u 9 sati u Parku Matice hrvatske, u Glazbenom paviljonu kojom prigodom su se okupljenima obratili zamjenica župana Jasna Petek, gradonačelnik Zoran Gregurović te ravnateljica naše škole Vlatka Družinec. Pojedinačni nastupi učenika odvijali su se pod budnim okom povjerenstva u sastavu Dea Presečki, Ivan Đuričić te Mateo Videk. Našu su školu predstavljale Kaja Presečki, učenica 5.c razreda, izvedbom pjesme Paje Kanižaja Preplašeni mačak i Vita Zubić, učenica 5.b razreda, s pjesmom Bele rože Dragutina Domjanića. Kaju je pripremila učiteljica Margareta Benc, a Vitu učiteljica Andreja Klasić. Učenice su dobile zavidne pohvale od povjerenstva, a publika ih je nagradila velikim pljeskom. Povjerenstvo je Kajinu izvedbu predložilo za državnu razinu natjecanja što je dodatno izazvalo veselje i ponos i učenice i mentorice.

Pod "više" pogledajte kakvi su komentari povjerenstva na izvedbe naših učenica i priloženi video. Ovdje možete pogledati slike.

Bilo je lijepo čuti riječi gdina Đuričića, predsjednika povjerenstva, koji je naglasio golem trud mentora u radu s djecom te zatražio poseban pljesak samo za njih. Rekao je:" Molim vas, činite i dalje s učenicima to što i kako radite, jer, ako vi nećete, neće nitko."

Voditeljica programa bila je Dana Tušek, učenica 8.b razreda koju je pripremila učiteljica Andreja Klasić. Istovremeno, dok su trajali nastupi, odvijao se Okrugli stol za literarne i novinarske radove pod vodstvom učiteljica Melite Podgajski i Ivane Bračević. Povjerenstvo su činile Nena Lončar i Branka Tuđa Kanceljak. U tom dijelu natjecanja našu su školu zastupale tri učenice. Tina Gregurović, učenica 7.b razreda, napisala je zanimljiv tekst pod naslovom Tinina baka, a mentorica joj je bila Margareta Benc. Tekst neobičnog naslova Moja zmajska pustolovina djelo je Marte Vlahović, učenice 6. b razreda. Dora Skupnjak, također učenica 6.b razreda, predstavila se tekstom Prijateljstvo. Obje je učenice vodila učiteljica Melita Podgajski. Povjerenstvo je Martinu priču predložilo za državnu razinu natjecanja.

Bilo je to jedno svečano, veselo i razigrano druženje. Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju, njihovim mentorima jer uloženi trud i rad uistinu je urodio plodom. S nestrpljenjem očekujemo novi susret.

Video recitacije Vite Zubić: https://youtu.be/FNWvGSAJRKk

VIdeo recitacije Kaje Presečki: https://youtu.be/rNQeEGC-8Mg

Snimke govora ravnateljice Vlatke Družinec, članova povjerenstva i učenice Kaje Presečki, kao i priložene fotografije napravile su učenice Ema Novak i Lara Belošević, 8. a

Tekst napisala i uredila: Jasna Leljak

Priloženi dokumenti:
Clanovi_povjerenstva.m4a (725.88 KB)
Govor_ravnateljice.m4a (411.26 KB)
Kaja_Presecki.m4a (185.67 KB)

Županijski LIDRANO 2022.

Autor: Ivana Bračević, 18. 3. 2022.

Video recitacije Vite Zubić: https://youtu.be/FNWvGSAJRKk

VIdeo recitacije Kaje Presečki: https://youtu.be/rNQeEGC-8Mg