Obilježavanje Tjedna kajkavske kulture u 1. L razredu PŠ Lepajci

Autor: Katarina Barlović, 14. 9. 2021.

Učenici prvog razreda PŠ Lepajci raznim su aktivnostima obilježili Tjedan kajkavske kulture. Prvog dana nastave u učionicama su ih dočekale kartice s imenima ukrašene fotografijama tradicijskih drvenih igračaka. Istim motivima bila je ukrašena i cijela učionica. Učenici su jedni drugima pomagali u traženju njihovog mjesta na kojem su ih osim knjiga čekali i slatki pokloni.

Osim važnih informacija vezanih za početak školske godine roditelji su dobili domaću zadaću koja je posebno razveselila učenike. Domaća zadaća bila je kupiti svom djetetu tradicijsku igračku, izraditi jednu igračku kod kuće i naučiti dijete igrati jednu tradicijsku igru. Roditelji su rado prihvatili zadaću i obećali da će ju svi izvršiti.

Na satu glazbene kulture slušali smo i pjevali dječje kajkavske pjesme. Na satu likovne kulture ukrašavali su „licitarske bebice”. Svaki je učenik na licitaru nacrtao sebe i zapisao svoje ime. Posebno oduševljenje izazvale su slagalice na kojima se nalaze različite drvene igračke. Tijekom šetnje u okolici škole ubrali smo vlati trave sit i izrađivali stolčiće.

Provedene aktivnosti dio su projekta „ Tradicijske igre i igračke” u koji su učenici uključeni na platformi eTwinning. Ciljevi projekta su promicanje kulturne baštine i njenih vrijednosti, učenje otkrivanjem u neposrednoj stvarnosti i razmjenjivanje primjera igara i igračaka s projektnim partnerima.

Obilježavanje Tjedna kajkavske kulture u 1. L razredu PŠ Lepajci

Autor: Katarina Barlović, 14. 9. 2021.