4. - 10.10. SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA 2020.

Autor: Suzana Pracaić, 29. 9. 2020.

Svake godine od 4. do 10. listopada obilježava se Svjetski tjedan svemira (World Space Week - WSW). Ovogodišnja tema je "Sateliti čine život boljim".

Svjetski tjedan svemira želi ukazati na važnost satelita u svakodnevnom životu i kako oni utječu na naš život u komunikaciji, prijevozu (GPS), prognoziranju vremena, u raznim znanostima i na mnoge druge načine... (telekomunikacijski, meteorološki, geodetski, astronomski... sateliti). To su umjetni sateliti.

A naravno postoje i prirodni sateliti poput našeg Mjeseca i drugih satelita Sunčevog sustava (Jupiterov Ganimed, Saturnov Titan, Neptunov Triton...).

Više o satelitima učenici će istraživati kao aktivnost obilježavanja WSW-a.

Prijavljeno na World Space Week Events pod brojem ID 36449: https://www.worldspaceweek.org/events/event-details/?eventID=36449

I ove godine uključujemo se u manifestaciju i obilježavanje Svjetskog tjedna svemira petu godinu za redom.  S obzirom na epidemiološke uvjete uzrokovane Covid19 virusom, obilježavanje ćemo prilagoditi preporukama i zahtjevima struke. Tako ćemo sve aktivnosti odraditi unutar pojedinog razreda, bez miješanja učenika u knjižnici.

Svjetskim tjednom svemira (4. - 10.10.) želimo učenicima ukazati na važnost satelita (umjetnih) u svakodnevnom životu i kako oni utječu na naš život u komunikaciji, prijevozu (GPS), prognoziranju vremena, u raznim znanostima i na mnoge druge načine... (telekomunikacijski, meteorološki, geodetski, astronomski... sateliti). A naravno postoje i prirodni sateliti poput našeg Mjeseca i drugih satelita Sunčevog sustava (Jupiterov Ganimed, Saturnov Titan, Neptunov Triton...)

U obilježavanje će se uključiti svi zainteresirani učenici 5. - 8. razreda u sklopu nastavnih predmeta Geografija (pod vodstvom učiteljice Miljenke Hršak), Fizika (pod vodstvom učiteljice Ružice Novak), kao i unatrag 4 godina, a ove godine su nam se još pridružili i predmeti Engleski jezik - dodatna nastava (pod vodstvom učiteljice Filipe Peh) i Priroda (pod vodstvom učiteljice Tanje Dunaj)

Sve što su učenici istražili, izradili, saznali… prezentirat će se pred učenicima u razrednim odjelima te u knjižničnom prostoru napraviti (i online) izložba plakata, padleta, maketa satelita... koju će pripremiti knjižničarka Suzana Pracaić.

ONLINE IZVORI:

KAKO IZRADITI MAKETU SATELITA?!

RADOVI UČENIKA:

• DODATNA NASTAVA GEOGRAFIJE, UČENICI 5. I 6. R. - UČITELJICA MILJENKA HRŠAK:

World Space Week (WSW)-2020. OŠ "LJUDEVIT GAJ" KRAPINA

• DODATNA NASTAVA ENGLESKI JEZIK, UČENICI 8.DŠ - UČITELJICA FILIPA PEH:

WORLD SPACE WEEK (4. - 10.10.) - SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA 2020.

• NASTAVA FIZIKE, UČENICI 8.A I 8.D - UČITELJICA RUŽICA NOVAK:

WORLD SPACE WEEK 2020. (SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA) - OŠ "LJ. GAJ" KRAPINA

Obavezno pogledati i pročitati, istražiti padlet panoe!!!

• LIKOVNA KULTURA, UČENICI 7. I 8. R. - UČITELJICA SONJA JURMAN:

OBJAVLJENO NA:

FACEBOOK GRUPI WORLD SPACE WEEK:

(odobrio post i objavio njihov administrator stranice)

FB GRUPI WORLD SPACE WEEK CROATIA:

(odobrio post i objavio njihov administrator stranice)

4. - 10.10. SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA 2020.

Autor: Suzana Pracaić, 29. 9. 2020.

Više o satelitima učenici će istraživati kao aktivnost obilježavanja WSW-a.

ONLINE IZVORI:

KAKO IZRADITI MAKETU SATELITA?!

RADOVI UČENIKA:

• DODATNA NASTAVA GEOGRAFIJE, UČENICI 5. I 6. R. - UČITELJICA MILJENKA HRŠAK:

World Space Week (WSW)-2020. OŠ "LJUDEVIT GAJ" KRAPINA

• DODATNA NASTAVA ENGLESKI JEZIK, UČENICI 8.DŠ - UČITELJICA FILIPA PEH:

WORLD SPACE WEEK (4. - 10.10.) - SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA 2020.

• NASTAVA FIZIKE, UČENICI 8.A I 8.D - UČITELJICA RUŽICA NOVAK:

WORLD SPACE WEEK 2020. (SVJETSKI TJEDAN SVEMIRA) - OŠ "LJ. GAJ" KRAPINA

Obavezno pogledati i pročitati, istražiti padlet panoe!!!

• LIKOVNA KULTURA, UČENICI 7. I 8. R. - UČITELJICA SONJA JURMAN:

OBJAVLJENO NA:

FACEBOOK GRUPI WORLD SPACE WEEK:

(odobrio post i objavio njihov administrator stranice)

FB GRUPI WORLD SPACE WEEK CROATIA: