"Mjesec put do zvijezda"

Autor: Anita Džaja, 11. 10. 2019.

Svjetski tjedan svemira (World Space Week) se obilježava svake godine od  4. 10. listopada. Ovogodišnja tema je "„Mjesec: put do zvijezda".

U srijedu, 09. listopada smo obilježili Svjetski tjedan svemira i tako se pridružili mnogima u Hrvatskoj i svijetu.

U 12 sati u školskoj knjižnici održana je  radionica "Mjesec" koju je osmislila i vodila učiteljica geografije Miljenka Hršak s učenicima 5., 6. i 7. razreda koji pokazuju interes i znatiželju za proširivanjem znanja.

Učenici su pomoću različitih izvora znanja - kratkih dokumentarnih filmova o Mjesecu, enciklopedija i članaka u znanstvenim  časopisima istraživali, proučavali, povezivali i rješavali zadatke, a na kraju, kroz igru i pomoću online alata Kahoot, provjerili što su dodatno naučili o Mjesecu.

Učenici osmog a i sedmog d razreda na dodatnoj nastavi fizike pod vodstvom učiteljice fizike Ružice Novak proširivali su svoja saznanja o Mjesecu. Istraživali su fizičke podatke o Mjesecu, građu Mjeseca, kratere i površinu Mjeseca te svemirske misije koje su dovele ljude  na Mjesec s posebnim osvrtom na svemirsku misiju Apollo 11.  Izrađivali su ppt prezentacije koje su na kraju radionice i prezentirali učenicima, sudionicima radionice.

Sve aktivnosti odrađene su u suradnji s školskom knjižnicom i našim knjižničarkama Sabinom Vincelj i Suzanom Pracaić.

Aktivnosti su prijavljene i na službenu stranicu projekta: https://www.worldspaceweek.org/events/event-details/?eventID=28357

Obilježavanje Svjetskog tjedna svemira u našoj školi završit ćemo u ponedjeljak, 14. listopada s zanimljivim predavanjem o svemiru koje će održati dr. sci. Ivica Puljak.

Pripremila: Miljenka Hršak, učiteljica geografije

"Mjesec put do zvijezda"

Autor: Anita Džaja, 11. 10. 2019.

Pripremila: Miljenka Hršak, učiteljica geografije