ZORAN PONGRAŠIĆ I 'MAMA JE KRIVA ZA SVE'

Autor: Suzana Pracaić, 18. 4. 2012.

U srijedu, 18. travnja uoči 101. rođendana naše drage, stare škole, slavlje je uveličao hrvatski književnik za djecu i odrasle - Zoran Pongrašić. Susret je održan s učenicima nižih razreda jer je njegovo djelo „Mama je kriva za sve“ lektira za 4. razred. Tako svake godine, i u sklopu obilježavanja Dana škole, organiziramo kulturni događaj, susret i promociju knjige i čitanja jer se 22. travnja obilježava Dan hrvatske knjige, a 23. travnja Svjetski dan knjige.

Književnika, učenike i učiteljice, na početku susreta, pozdravio je ravnatelj škole Ignac Pavić, a susret je organizirala knjižničarka Suzana Pracaić.

Učenici su oduševljeno slušali i glasno potvrđivali citate iz knjige… da je mama kriva za sve: „…kriva je zato što nas budi baš kad nam se najviše spava; …kriva je za sve krimiće i filmove strave koje nam nije dopustila gledati… za sve stripove, igrice i petarde koje nam ne želi kupiti… a najviše je kriva za one masne juhe s domaćim rezancima…“

Bilo je svakakvih pitanja, ali se naš književnik nije dao smesti. Susret je završio prebrzo i sigurno je da će nam ostati u lijepom sjećanju. A vjerujemo da i njemu, jer mu je na kraju susreta stotinjak učenika čestitalo i zapjevalo pjesmu „Sretan rođendan ti…“ kojeg slavi 25. travnja.

ZORAN PONGRAŠIĆ I 'MAMA JE KRIVA ZA SVE'

Autor: Suzana Pracaić, 18. 4. 2012.