Božićna priredba u Krapini

Autor: Anita Džaja, 22. 12. 2018.

Zadnji dan nastave u prvom obrazovnom razdoblju obilježen je svečanom božićnom priredbom učenika naše škole. Priredba je održana u Festivalskoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta koji nam uvijek izađu u susret. U dvorani se tražilo mjesto više za posjetitelje, roditelje, braću, bake, djedove te učiteljice i učenike naše škole.

U nastavku pročitajte više o priredbi, kao i tekst naše učenice Martine iz 7.c, a u foto-galeriji pogledajte fotografije!

Mjesec prosinac svake je godine bogat raznim događanjima. Učenici se od početka pripremaju za slavlje Božića te ulazak u novu godinu. Slavlje, pripreme, vježbe svoj su vrhunac doživjele u petak 21.12.
Na samom početku svima prisutnima obratila se ravnateljica škole gospođa Dragica Belošević toplim riječima dobrodošlice. Posebno je pozdravila dolazak krapinskog gradonačelnika Zorana Gregurovića.
 Na pozornici su nas dočekali zboraši, tamburaši, folkloraši i mnogima je zastao dah već od pogleda na njih.
Redali su se pjesme, recitacije, dramske izvedbe, ples... Pjesmom su nas pozdravili zboraši, i mali i veliki, ali i solo nastupima Helena Sombol, učenica četvrtog razreda Područne škole u Lepajcima, Ela Inkret Ranogajec iz 6. c razreda te Saša Vidović iz 7. a razreda. Njima je, čini nam se, pripao i najdulji pljesak. Zbor su pratili naši tamburaši koji su sve bolji u izvedbi.
Da djeca sve više vole dramski izričaj, biti na neko vrijeme netko drugi, od ove večeri više nitko ne sumja u to. Glumili su zvijezde, sunce, mjesec, režisera, likove iz bajki, priredili audiciju za izbor glumaca u predstavu... U jednom trenutku nismo bili sigurni je li to samo vježba za priredbu ili to jest njihova predstava?! Ne možemo posebno ne istaknuti učenike 6. d razreda, članove Dramske koji su sami napisali tekst, podijelili uloge i odigrali.
Folkloraši, učenici drugog razreda i opet su nas oduševili. Ne znamo samo za koga su bile one šibe kojima su tako odlučno mahali s pozornice.
Pohvaljujemo recitatore čiji su nastupi bili vrlo sigurni i samouvjereni te voditeljicu Martu. Ni ovaj put nisu izostali i stihovi na kajkavskom. Uspjeli smo doznati, sve smo bolji novinari, da je pjesmu Kam se Božič skril napisala učiteljica Katarina Barlović.
Zahvaljujemo svim sudionicima programa i njihovim učiteljicama koje su ih pripremale, svi su odradili sjajan posao. Mi smo samo uživali, a njih smo nagradili toplim pljeskom.
Svima, koji posjećujete stranice naše škole, želimo veseo i miran Božić te obilje zdravlja, smijeha, dobrih ocjena u novoj 2019. godini.
Fotografija: Martina Cigula, 7.c
Tekst napisala: učiteljica Jasna Leljak

A ovako je izgledala priredba iz pera naše Martine iz 7.c:

"Dragi naši čitatelji i svi koji pratite našu stranicu, pišemo vam opet. Jedan od najvećih događaja u cijeloj godini je božićna priredba u Pučkom otvorenom učilištu. Naši učitelji i njihovi učenici vrijedno su radili te im se trud isplatio. Ove godine su nadmašili sami sebe. Našoj dragoj ravnateljici Dragici Belošević zahvaljujemo na toplim riječima koje je uputila svima nazočnima, a zahvaljujemo i gradonačelniku Zoranu Greguroviću na dolasku.

Eto...ovom priredbom završila je škola za 2018. Čestitke svoj djeci i učiteljima na uspjesima, a pogotovo za ovu divnu priredbu koju smo popratili. Hvala vam što ste nam uljepšali zadnji dan škole u 2018. Pratite našu stranicu škole i sljedeće godine i nastavit ćemo objavljivati događaje i obavještavati vas."

Božićna priredba u Krapini

Autor: Anita Džaja, 22. 12. 2018.

Fotografija: Martina Cigula, 7.c
Tekst napisala: učiteljica Jasna Leljak

A ovako je izgledala priredba iz pera naše Martine iz 7.c: