Pečenje kolača učenika 7.a razreda

Autor: Anita Džaja, 19. 12. 2018.

U ponedjeljak, 17. 12. učenici 7. a razreda, polaznici nastave DSD, a pod vodstvom učiteljice Mirjane Klobučar "bacili" su se u kuhare, odnosno slastičare.
Tradicionalna je to radionica pečenja slastica koju već niz godina s nestrpljenjem dočekujemo. Učenici na nastavi dobiju recepte, naravno, na njemačkom jeziku, sami donose potrebne namirnice, zasuču rukave, stave pregače i započinje mješanje tijesta, oblikovanje, ukrašavanje, pečenje i... degustacija. Veselja, smijeha, zadirkivanja ne nedostaje. U pomoć im je priskočila i naša defektologinja Aleksandra Podsečki.
U nastavku pročitajte više o ovom "slatkom" događaju, a u foto-galeriji pogledajte više fotografija!

Iva iz 7. c razgovarala je s nekim učenicima te njihovom voditeljicom.
Matija: Prvi puta sudjelujem u izradi kolača. Sviđa mi se peći kolače i družiti se s prijateljima.
Učiteljica Klobučar: Pečenje kolača organiziramo već nekih 5-6 godina. U ovo predbožićno vrijeme treba promicati tradiciju. Djeca uče razumjeti recepte, jedni  ih drugima objašnjavaju, a na kraju ih sami i rade. Uživam u radu jer se učenici na ovaj način izravno upoznaju s drugom kulturom.

Tekst uredila Jasna Leljak

Pečenje kolača učenika 7.a razreda

Autor: Anita Džaja, 19. 12. 2018.

Iva iz 7. c razgovarala je s nekim učenicima te njihovom voditeljicom.

Tekst uredila Jasna Leljak