PRIREDBA U PŠ LEPAJCI

Autor: Dubravka Tušek, 19. 12. 2018.

18.12.2018. u PŠ Lepajci održana je priredba povodom Božića i sto dvadesete godišnjice osnutka škole.Priredbi je nazočio velik broj roditelja,baka,djedova...Obradovao nas je dolazak bivših djelatnika,a njih je razveselio posjet školi u kojoj su radili i prenosili znanje djeci.Prisustvovao je i zamjenik gradonačelnika Grada Kapine Drago Kozina.Učenici PŠ Lepajci sa svojim učiteljicama(Lidija Gorup Kunštek,Katarina Barlović, Ksenija Cesarec,Dubravka Tušek,Ružica Bubanj) pripremili su prigodni program.Uz pjesmu,ples,recitacije i igrokaze djeca su prisutnima uljepšala predblagdanske dane.Našu priredbu uveličali su gosti iz OŠ ,,Ljudevit Gaj" Krapina.Sa svojim programom razveselili su nas članovi folklorne, tamburaške i dramske skupine.Pripremile su ih i vodile učiteljice Marija Klasić, Katarina Rihtar i Andreja Klasić.Ravnateljica škole Dragica Belošević upoznala je prisutne sa poviješću PŠ Lepajci. Povodom obilježavanja sto dvadesete obljetnice škole pripremljena je prigodna izložba. Posjetitelji su mogli razgledati fotografije bivših djelatnika škole te prigodne plakate i aplikacije kojima je predstavljena njezina prošlost.U pripremi izložbe pomogao nam je Marijan Tenšek sa odgovarajućim materijalima.Škola je okićena u blagdanskom duhu,a svi se veselimo nadolazećim blagdanima i zasluženim zimskim praznicima.

U nastavku možete pročitati zanimljivosti o povijesti PŠ Lepajci.

FOTOGRAFIJE

Ove godine navršila se 120. godišnjica osnutka PŠ Lepajci.Daleke 1898. godine mještani sela Lepajci odlučili su sagraditi osnovnu školu. U početku školu je polazilo 87-ero djece.Kada se pokazala potreba da se škola proširi, mještanin Stjepan Valjavec 1928. godine organizirao je dogradnju.1958.godine škola u Lepajcima pripojena je OŠ ,,Ljudevit Gaj“Krapina u čijem se sastavu nalazi i danas kao područna škola. Zadnje preuređenje škole izvršeno je 2011. godine.U našoj lijepoj školi nastava se odvija u jednoj smjeni,a polaze ju 42 učenika od 1.-4. razreda.

PRIREDBA U PŠ LEPAJCI

Autor: Dubravka Tušek, 19. 12. 2018.

U nastavku možete pročitati zanimljivosti o povijesti PŠ Lepajci.

FOTOGRAFIJE