JAVNA PREZENTACIJA PROJEKTA "NAŠA BAŠTINA" NA LUCIJINO U MALOJ DVORANI POU KRAPINA

Autor: Suzana Pracaić, 10. 12. 2018.

Poštovana/Poštovani,

s posebnom radošću pozivamo Vas na javnu prezentaciju projekta

„NAŠA BAŠTINA: GDJE PROŠLOST SUSREĆE BUDUĆNOST“

koja će se održati u četvrtak, 13. prosinca 2018. s početkom u 17 sati

u Maloj dvorani POU Krapina, Šetalište hrv. narodnog preporoda 13, Krapina.

Veselimo se Vašem dolasku!

(motiv licitara na pozivnici djelo je učenika 3.a razreda)

Nakon programa bit će mali domjenak!

Kako je 2018. godina proglašena Europskom godinom kulturne baštine sa sloganom "Naša baština: gdje prošlost susreće budućnost"  i kako je Mjesec hrvatske knjige 2018. bio posvećen kulturnoj baštini pod motom "Baš, baština!", u Godišnji plan škole za ovu školsku godinu uvrstili smo projekt istoimenog slogana "Naša baština - gdje prošlost susreće budućnost" kojim želimo dati svoj doprinos u spoznaji i očuvanju vrijednosti kulturne baštine našeg grada Krapine.

Želja nam je da učenici spoznaju važnost baštine u svakodnevnom životu, važnost zaštite i očuvanja baš krapinske baštine (materijalne i nematerijalne) te njeno bogatsvo i raznolikost, želimo osvijestiti nacionalni, a posebno zavičajni identitet. Svi ti ciljevi mogu se izreći sloganom "Osvijesti, upoznaj i zavoli!"

U projekt su uključeni učenici 6. - 8. razreda koji pohađaju dodatnu nastavu geografije pod vodstvom učiteljice Miljenke Hršakučenici 3.a razreda sa svojom učiteljicom Zrinkom Arbanas Hleb, učiteljica Marija Klasić, voditelj folkorne skupine i učiteljica Katarina Rihtar, voditelj tamburaške skupine i zbora te školska knjižničarka Suzana Pracaić, kao koordinator projekta.

Svečani, multimedijski program projekta održat će se na Lucijino u Maloj dvorani POU Krapina s početkom u 17 sati. Učenici će prezentirati što su u prvom polugodištu istražili i naučili...  što je to kulturna baština i ima li veze sa suvremenim načinom života?! Zašto smo odabrali Lucijino saznat ćete ako nas posjetite?!

Veselimo se Vašem dolasku!

Zahvaljujemo svima vama koji su nam pomogli, prihvatili nas u svoje radne prostore i pokazali djelatnosti kojima se bavite (g. Kamenečki, g. Hršak, g. Oreški). Veliko hvala na prekrasnoj suradnji i svesrdnoj pomoći u stjecanju novih spoznaja. Ovo je bila „Škola za život“.

Posebno zahvaljujemo Pučkom otvorenom učilištu Krapina i ravnateljici Grozdani Pavlović što su nam omogućili da projekt prezentiramo u Maloj dvorani.

Autor: Suzana Pracaić, 10. 12. 2018.

Poštovana/Poštovani,

s posebnom radošću pozivamo Vas na javnu prezentaciju projekta

„NAŠA BAŠTINA: GDJE PROŠLOST SUSREĆE BUDUĆNOST“

koja će se održati u četvrtak, 13. prosinca 2018. s početkom u 17 sati

u Maloj dvorani POU Krapina, Šetalište hrv. narodnog preporoda 13, Krapina.

Veselimo se Vašem dolasku!

(motiv licitara na pozivnici djelo je učenika 3.a razreda)

Nakon programa bit će mali domjenak!