DR.SC. IVAN ŠIMATOVIĆ, DIPL. INŽ. EL. ODRŽAO PREDAVANJE GAJEVCIMA

Autor: Suzana Pracaić, 4. 10. 2018.

U četvrtak, 4. listopada u 12 sati službeno smo započeli obilježavanje Svjetskog tjedna svemira. Predavanje "Istraživanja svemira povezuju ljude i ujedinjuju svijet" održao je naš Krapinčanin, dr. sc. Ivan Šimatović, dipl. inž.el. za učenike 5. - 8. razreda koji su željeli čuti nešto više o svemiru.

Susret sa znanstvenikom organizirala je knjižničarka Suzana Pracaić koja je povezala tu manifestaciju s Međunarodnim mjesecom školskih knjižnica koji se slavi cijelog listopada.

Danas možemo reći da povezujemo dvije svjetske manifestacije: Međunarodni mjesec školskih knjižnica (listopad) i Svjetski tjedan svemira… Tema Mjeseca je Zašto volim svoju školsku knjižnicu, a tema Tjedna je Svemir ujedinjuje svijet.

Na početu događaja, ravnateljica Dragica Belošević pozdravila je sve prisutne i najavila našeg gosta, a knjižničarka Suzana Pracaić upoznala auditorij kratkom biografijom svestranog gosta.

Već treću godinu za redom uključujemo se u manifestaciju i ove godine obilježavanje Svjetskog tjedna svemira podižemo na višu razinu. Tjedan započinjemo predavanjem "Istraživanja svemira povezuju ljude i ujedinjuju svijet" koje nam je održao naš gost znanstvenik, nezavisni istraživač, dr.sc. IVAN ŠIMATOVIĆ, dipl. inž. el.

G. Šimatović je naš Krapinčanin koji se vrlo rado odaziva na poziv u školu i suradnju kada su u pitanju poučavanja i predavanja na temu svemir, zračenja, elektrotehnika, Nikola Tesla i druge popularno-znanstvene teme (piramide, NLO...).

Rođen je u Zagrebu, osnovnu školu i gimnaziju pohađao sam u Krapini gdje i danas živi. Diplomirao je, magistrirao i doktorirao na ETF-u (današnjem FER-u) u Zagrebu na području elektrostrojarstva. Bio je zaposlen u ELEKTROTEHNIČKOM INSTITUTU RADE KONČAR i u HEP  ELEKTRA Zabok. Sada je u mirovini, ali vrlo aktivnoj.

Na kraju predavanja, uslijedila su pitanja, na koja je naš gost spremno odgovarao, a učenica Asja uručila je likovni rad jedne naše učenice s motivom Trškog Vrha za uspomenu na druženje s Gajevcima.

Tekst napisala i fotografije odabrala knjižničarka Suzana Pracaić

Najava aktivnosti

DR.SC. IVAN ŠIMATOVIĆ, DIPL. INŽ. EL. ODRŽAO PREDAVANJE GAJEVCIMA

Autor: Suzana Pracaić, 4. 10. 2018.

Tekst napisala i fotografije odabrala knjižničarka Suzana Pracaić

Najava aktivnosti