PONOSNO NAJAVLJUJEMO NAŠ DRUGI ERASMUS+ PROJEKT

Autor: Anita Džaja, 24. 4. 2018.

Nakon što smo  šk. godine          2015./16. bili organizatori            našeg prvog Erasmus +              projekta, logičan slijed je   bio      nastaviti suradnju s   našim          partnerima –   školom  IES La      Florida iz   Španjolske. Tada        smo bili   prva osnovna škola     u Hrvatskoj s međunarodnom     razmjenom učenika, te smo        postigli izuzetno uspješne rezultate.

Ovaj put sudjelujemo kao partneri, te je red na nas da otputujemo i posjetimo naše prijatelje  u gradiću Las Torres de Cotillas u Španjolskoj. U projektu pod nazivom „Mare nostrum – more koje nas povezuje“ sudjeluje 20 učenika sedmih i osmih razreda naše škole koji su se do sada intenzivno pripremali za projekt kroz niz radionica od kojih im neke još slijede.

Ciljevi  Erasmus+ projekta su pomoći mladima u njihovom osobnom razvoju te razvoju kreativnosti i samoinicijativnosti; razvoj ostalih važnih kompetencija i vještina kao što su: vještine timskog rada, uvažavanje drugih i njihovih mišljenja, stavova i ideja, unaprijediti proces učenja, osvijestiti kulturnu raznolikost i prihvaćanje različitosti,  unaprijediti jezične i socijalne kompetencije, razviti poduzetničke vještine te unaprijediti svijest o sebi samima.

Ovaj projekt potiče multikulturalnost, razvija prosocijalne vještine mladih  te stavlja naglasak na aktualnu kriznu situaciju s imigrantima, osobito mladim imigrantima te njihovoj integraciji, a jednako tako potiče  sve mlade ljude na miroljubivo rješavanje konflikata, te na  toleranciju.

Sama razmjena učenika traje od 6. - 12. svibnja ove godine, a učenici putuju u pratnji koordinatorica projekta – Aleksandre Podsečki, prof. defektolog i Ružice Bubanj, prof. engleskog jezika.

Svi smo vrlo uzbuđeni zbog sudjelovanja u ovakvom, međunarodnom projektu i vjerujemo da će te nas pratiti na mrežnim stranicama naše škole.

Uskoro slijede slike sa svih pripremnih aktivnosti (odabir kandidata, radionice, probe, roditeljski sastanci, gostovanje na RHZK) prije samog puta u Španjolsku.

Pripremili: Aleksandra Podsečki i Ružica Bubanj

PONOSNO NAJAVLJUJEMO NAŠ DRUGI ERASMUS+ PROJEKT

Autor: Anita Džaja, 24. 4. 2018.

Pripremili: Aleksandra Podsečki i Ružica Bubanj