ODRŽANE PROLJETNE RADIONICE ZA DAROVITE, TALENTIRANE I MOTIVIRANE (4. i 5.4.2018.)

Autor: Anita Džaja, 12. 4. 2018.

Voditeljica radionice: učiteljica Sonja Jurman

Radionica "Zrak i zvuk" (za "Mozgiće")

Voditeljica radionice: učiteljica Zrinka Arbanas

Radionica "Sajam ljudskih prava - dvojezična                radionica o ljudskim pravima"

Voditeljice radionice: učiteljica Ružica Bubanj i                     defektologinja Aleksandra Podsečki

Radionica "Decoupage za sve"

Voditelji radionice: učiteljica Filipa Puh i pedagog

Marko Koprivnjak

Radionica "B1narna ol1mp1jada"

Voditelj radionice: učitelj Matija Buntak

Više o radionicama pogledajte klikom na više, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Radionica "Tisak na majice"

Na radionici je sudjelovalo 12 učenika/ica 5-tih i 6-tih razreda. Druženjem u kreativno-radnoj atmosferi, učenici su vrlo uspješno osmislili i vlastoručno izradili originalne natpise ili slike na majicama, koristeći se pojednostavljenom verzijom sitotiska.

Voditeljica radionice: učiteljica Sonja Jurman

Radionica „Zrak i zvuk“ (za „Mozgiće“)

Nizom zanimljivih pokusa, učenici su istraživali zrak i zvuk, doznali na koji način funkcioniraju naša pluća, stvarali neobične instrumente te se pri tome, uz učenje, dobro i zabavljali.

Voditeljica radionice: učiteljica Zrinka Arbanas

Radionica „Sajam ljudskih prava – dvojezična radionica o ljudskim pravima“

U našoj školi provode se pripreme za odlazak 20 učenika 7. i 8. razreda u Španjolsku, na razmjenu mladih preko Erasmus+ projekta. Učenici su se na interaktivnoj radionici upoznali s ljudskim pravima, vježbali razlikovati emigrante i izbjeglice, upoznali razloge zbog kojih oni napuštaju svoje domove te odlaze u druge zemlje. U drugom je dijelu održana radionica engleskog i španjolskog jezika, gdje su učenici ponovili, odnosno naučili osnovne fraze u svakodnevnim situacijama koje ih uskoro očekuju u Španjolskoj.

Voditeljice radionice: učiteljica Ružica Bubanj i defektologinja Aleksandra Podsečki

Radionica „Decoupage za sve“

Na radionici „Decoupage za sve“ sudjelovalo je 14 učenika. U veseloj atmosferi, učenici su salvetnom tehnikom ukrašavali različite materijale (lim, drvo, staklo,stiropor), vježbajući pritom volju, preciznost i strpljenje. Kreativni radovi nastali na radionici trenutno su izloženi u prostoru škole.

Voditelji radionice: učiteljica Filipa Peh i pedagog Marko Koprivnjak

Radionica „B1narna 0l1mp1jada“

Radionici „B1narna 0l1mp1jada“ prisustvovalo je 12 učenika. Sudionici su se upoznali s naprednijim mogućnostima edukacijskog robota mBot i mikroračunala BBC micro:bit. U timskom rješavanju zadataka najuspješniji su bili Antonio Gradečak (6.a razred) i Karlo Novak (5.d razred).

Voditelj radionice: učitelj Matija Buntak

Prilog pripremili: Božica Horvat i Marko Koprivnjak

Autor: Anita Džaja, 12. 4. 2018.

Voditeljica radionice: učiteljica Sonja Jurman

Radionica "Zrak i zvuk" (za "Mozgiće")

Voditeljica radionice: učiteljica Zrinka Arbanas

Radionica "Decoupage za sve"