SVJETSKI DAN NAPUŠTENIH ŽIVOTINJA

Autor: Dubravka Tušek, 4. 4. 2018.

U zemljama diljem svijeta 4. travnja obilježava se Svjetski dan napuštenih životinja.Procjenjuje se da ih u svijetu ima oko šesto milijuna.Psi i mačke bespomoćno lutaju gradovima i selima u potrazi za hranom, vodom i domom.Ove slatke životinjice stalno su izložene bolestima i često su žrtve zlostavljanja i mučenja.Žalosno je da neki vlasnici napuštaju svoje ljubimce i osuđuju ih na ovakav život.Broj lutalica raste i zbog nekontroliranog razmnožavanja pasa i mačaka.Spas za ove njuškice su skloništa za životinje i udomljavanje.Važna je i obvezna sterilizacija i kastracija kao metoda kontrole razmnožavanja.

Početkom ove školske godine učenici 3.r. PŠ Lepajci u dogovoru sa učiteljicom odlučili su dati svoj doprinos skloništu za napuštene životinje "Luč Zagorja" u mjestu Selnica kraj Marije Bistrice.Od listopada do travnja svi zajedno skupljali smo novac za pomoć našim četveronožnim prijateljima u skloništu.Svatko je odvojio onoliko novaca koliko je mogao,a na kraju smo skupili 200 kuna.Novac je uplaćen na žiro račun skloništa.Do sada smo se rado uključivali u akcije pomaganja ljudima i veselimo se što smo pomogli i životinjama.Nadamo se da će sve šapice u skloništima naći dom i da će neodgovorni vlasnici bolje brinuti o svojim ljubimcima.

SVJETSKI DAN NAPUŠTENIH ŽIVOTINJA

Autor: Dubravka Tušek, 4. 4. 2018.