Izvješće o održanim Zimskim radionicama za darovite, talentirane i motivirane učenike (9.-11. siječnja 2018.)

Autor: Anita Džaja, 17. 1. 2018.

Interes naših učenika za uključivanje u Zimske radionice za darovite, talentirane i motivirane bio je velik. Održano je 6 radionica s vrlo različitim i zanimljivim sadržajima na koje se odazvalo 78 učenika.

RADIONICA: Mala radionica znakovnog   jezika

Sudjelovalo: 17 učenika/ca

RADIONICA: Salvete k'o tapete - decoupage                   (salvetna tehnika)

Voditelji radionice: učiteljica Filipa Peh i pedagog Marko         Koprivnjak

RADIONICA: Točka, točka, točkica

Voditeljice: defektologinja Aleksandra Podsečki i                   pedagoginja Božica Horvat

RADIONICA: Programiranje s micro-bitom i robotom      mBot

RADIONICA: Geogebra i mašta mogu svašta

Sudjelovalo: 11 učenika/ca

RADIONICA: Igra kockama vode - Kockamo se               vodom

Voditeljice radionice: učiteljice Zrinka Arbanas i Ružica         Novak

Sudjelovalo: 8 učenika/ca

Klikom na više pročitajte dojmove naših učenika o radionicama, a u foto-galeriji pogledajte fotografije s radionica!

RADIONICA: Mala radionica znakovnog jezika

Voditeljica radionice: učiteljica Petra Herceg

Dojmovi učenika – što im se najviše svidjelo: igra pantomime sa životinjama (pogađanje o kojim se životinjama radi); predstavljanje pomoću znakovnog jezika; kad smo radili himnu škole; učenje abecede, brojeva; sve je super; sad možemo razgovarati pomoću znakovnog jezika.

RADIONICA: Salvete k'o tapete – decoupage (salvetna tehnika)
Voditelji radionice: učiteljica Filipa Peh i pedagog Marko Koprivnjak

Dojmovi učenika – što im se najviše svidjelo: želim naučiti nešto novo; zabavili smo se i družili, izrađivali cool stvari; izrađivanje „salveta slika”; način rada je zabavan i zaigran, radionica nas poučava da ne kupujemo, nego sami napravimo neke stvari.

RADIONICA: Točka, točka, točkica… kreativna radionica
Voditeljice radionice: defektologinja Aleksandra Podsečki i pedagoginja Božica Horvat

Dojmovi učenika – što im se najviše svidjelo: točkanje moje pahuljice; surađivati s drugima i točkati; zabavljali smo se i točkali.

RADIONICA: Programiranje s micro-bitom i robotom mBot
Voditelj radionice: učitelj Matija Buntak

Dojmovi učenika – što im se najviše svidjelo: programiranje robota; Star Wars pjesma; radio sam s prijateljem i zabavio se; suradnja s drugima.

RADIONICA: Geogebra i mašta mogu svašta

Voditeljica radionice: učiteljica Andreja Drašković

Dojmovi učenika – što im se najviše svidjelo: kako koristiti maštu i iz geometrijskih oblika napraviti različite likove i crteže; kada sam radio Einsteina; kada smo mogli zamisliti neki lik ili životinju, a onda ih u Geogebri napraviti s geometrijskim likovima; izrada snjegovića, crtanje mnogokuta, crtanje oblika; kad smo radili čovječuljka; crtanje svemirca.

RADIONICA: Igra kockama vode - Kockamo se vodom

Voditeljice radionice: učiteljice Zrinka Arbanas i Ružica Novak

Radionica je namijenjena članovima izvannastavne aktivnosti „Mozgići“

Dojmovi učenika – što im se najviše svidjelo: radili razne pokuse i učili nešto novo;kada smo radili pokus s balonima; rad s epruvetama; rad na pokusima i suradnja s prijateljima; suradnja s prijateljima; kad je puknula staklena zdjela.

Pripremili: pedagozi Božica Horvat i Marko Koprivnjak

Autor: Anita Džaja, 17. 1. 2018.

RADIONICA: Mala radionica znakovnog   jezika

Sudjelovalo: 17 učenika/ca

RADIONICA: Salvete k'o tapete - decoupage                   (salvetna tehnika)

Voditelji radionice: učiteljica Filipa Peh i pedagog Marko         Koprivnjak