GRIJALO NAS JE ISTO SUNCE, SUNCE LJUBAVI

Autor: Marija Poslon, 4. 7. 2014.

Tijekom šk. godine 2013./14. u našoj se školi odvijao projekt pod nazivom „SVE NAS GRIJE ISTO SUNCE , SUNCE LJUBAVI

Cilj projekta bio je podizanja razine empatije prema životinjama, s osobitim naglaskom na kućne ljubimce.

U projektu su sudjelovali učenici 5. r,, učenici s poteškoćama u razvoju, članovi ekološke družine i GLOBE- programa.

Na satovima prirode, odgojno - obrazovnom i rehabilitacijskom radu s defektologinjom , voditeljicama ekološke družine i GLOBE- programa učenici su istraživali su o građi, prehrani, potrebama i pravima životinja, pisali o svojoj ljubavi prema njima.

Ggdje su sve bili i s kime su se družili pogledajte pod opširnije, a slike u foto-galeriji

Učenici su proveli i anketiranje učitelja i učenika s ciljem otkrivanja broja kućnih ljubimaca, znanju o pravilnoj brizi za njih te načina provođenja s njima.

Organiziran je i susret s veterinarom  dr. Antom Tustonjom   i dr.medicine  Tomom Pavićem, koji je međunarodni sudac na izložbama pasa , a u slobodno vrijeme se bavi i uzgojem pasa. Susret su dodatno uljepšali i četveronožni ljubimci labradorica Nina i čivauva Sani.

Kreativnosti u našoj školi nikada nije nedostajalo što se moglo vidjeti  u kreativnim radionicama gdje su nastali različiti  uradci  na temu kućnih ljubimaca.

Provedena je i humanitarna akcija u svim razrednim odjelima za pomoć napuštenim kućnim ljubimcima. Prikupljena su sredstva u iznosu 1780 kuna.

Predzadnji dan nastavne godine , 12.6.2014. održan je otvoreni dan, druženje s kućnim ljubimcima.Predstavljeni  su i rezultati aktivnosti iz  projekta- plakati, rezultati provedenih istraživanja, fotografski zapisi , likovni uradci. Održan je i izbor za naj -kućnog ljubimca.

Posjet  azilu " Luč Zagorja " bila je završna aktivnost  projekta. Predstavnici učenika sa svojim voditeljicama  donirali su Azilu 110 kg hrane, uzice i vodilice te igračke za kućne ljubimce.

S obzirom na velik interes i prepoznatljivu vrijednost projekta, planiramo sa sličnim aktivnostima nastaviti i dalje..

Nositelji projekta bile su :

učteljice Slavica Rihtar , Tanja Dunaj, pedagoginja Božica Horvat i defektologinja Aleksandra Podsečki.

Zahvaljujemo od srca svima koji su nam pomogli u ovoj vrijednoj akciji,

Naši sponzori bili su  : trgovina„ Plod „  Krapina  i  S- EFEKT d.o.o  , Krapina.