ČITAJ I IDEŠ NA INTERLIBER!!!

Autor: Suzana Pracaić, 15. 11. 2013.

Ove godine tijekom listopada u rješavanju online kviza za poticanje čitanja sudjelovali su učenici 7. razreda.

Pobjednici kviza pod nazivom „Pročitaj tri dnevnika i pobijedi!“ za našu školu bili su: Leonard Mikša, 7.c i Mihaela Šalković, 7.r. Područne škole Šemnica Donja, koji su za poklon dobili nagradno putovanje na Interliber. Autobus pun sedmaša i osmaša koji se posebno ističu u čitanju i drugim izvannastavnim aktivnostima je u petak, 15.11.2013. posjetio sajam.

Već više od desetak godina, učenici 7. i 8. razreda OŠ „Ljudevit Gaj“ Krapina posjećuju Interliber, međunarodni sajam knjiga u Zagrebu gdje prisustvuju završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja u izvlačenju i dodjeli glavne i utješnih nagrada.

Za ovogodišnji kviz trebalo je pročitati knjige:

SANJA  POLAK: Pobuna Pauline P.
DAMIR MAĐARIĆ: Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu
JEFF KINNEY: Gregov dnevnik : Rodrick rastura

U kvizu su sudjelovali učenici 7. razreda jer je lektira za njihov uzrast - čitanje dnevnika kao književne vrste. Iz svake knjižnice (školske ili narodne) izvlači se jedan pobjednik koji ulazi u izbor za glavnu i 10 utješnih nagrada.

Njih, 68 sedmaša rješavalo je online upitnik, a pobjednici kviza pod nazivom „Pročitaj tri dnevnika i pobijedi!“ za našu školu bili su: Leonard Mikša, 7.c i Mihaela Šalković, 7.r. Područne škole Šemnica Donja, koji su za poklon dobili nagradno putovanje na Interliber. Autobus pun sedmaša i osmaša koji se posebno ističu u čitanju i drugim izvannastavnim aktivnostima je u petak, 15.11.2013. posjetio sajam.

U okviru svečanosti prikazuje se i kazališna predstava. Ove godine Kazalište Mala scena iz Zagreba prikazala je sjajnu predstavu Debela prema istoimenoj knjizi Silvije Šesto Stipaničić. Predstava je namijenjena baš učenicima te dobi jer govori o uzbudljivoj godini života petnaestogodišnje tinejdžerice Lade, višku kilograma, prijateljstvu, prvoj nesretnoj ljubavi, totalnoj pomutnji s prijateljem iz inozemstva, tulumarenju i svemu što prati odrastanje.

Zahvaljujući glavnom organizatoru i gđi Ranki Javor, izvlačenje dobitnika nagrada uveličale su književnice Sanja Polak i Silvija Šesto Stipaničić.

Iako su nagrade 'zaobišle' naše učenike, to nije pomutilo radost i veselje naše družine te smo ovaj lijepi izlet upotpunili okrjepom u Mc'Donaldsu i sretni se vratili kući.

tekst napisala Suzana Pracaić, školski knjižničar