DRŽAVNO GLOBE

Autor: Marija Poslon, 21. 6. 2013.

Državna smotra i natjecanje održano je u Zadru od 13. Do 15. Svibnja 2013., a domaćin je bila osnovna škola Zadarski otoci. Našu školu su predstavili učenici: Timon Spiegl, Ema Rukav i Lara Vidović uz voditeljice Ružice Novak i Miljenke Hršak.

Naša tročlana ekipa,Timon-Ema-Lara, sudjelovala je u orijentacijskom GLOBE natjecanju.

Bili smo najbolji. Osvojili smo prvo mjesto.

Ostalo možete pročitati pod opširnije a slike vidjeti u foto-galeriji.

Na orijentacijskoj stazi u Ninu, uz rješavanje zadataka iz sadržaja Programa GLOBE,uspjeh ekipe ovisi o snalaženju u prostoru uz pomoć plana (zemljovida) orijentacijskog područja, o poznavanju i razumijevanju protokola osnovnih mjerenja i opažanja u Programu GLOBE te razumijevanju značenja rezultata mjerenja. Rezultat svake ekipe izračunava se zbrajanjem osvojenih bodova za točne odgovore i za brzinu prolaska staze.

Timon, Ema i Lara – ekipa predstavila se  na Smotri GLOBE projekta svojim projektom iz područja Vode pod nazivom „Otopljeni kisik u Krapinčici“. U projektu su interpretirali vlastite prikupljene podatke te njihovu usporedbu s podacima OŠ Đurmanec o količini otopljenog kisika u vodi, a nastoje usmjeriti ekološku svijest u lokalnoj zajednici o unapređivanju stanja okoliša i njihovog podizanja na visoku razinu društveno prihvaćenih vrednota.

Rezultati, ma koliko važni, ne donose sve. Druženje, zabava, nova poznanstva i ugođaj koji su pružili domaćini ostat će u nama još dugi niz godina.

Voditeljica i mentorica: Ružica Novak