POSJET ČLANOVIMA ŠPRORTSKOG RIBOLOVNOG DRUŠTVA KRAPINA

Autor: Marija Poslon, 19. 5. 2013.

Pripremajući se za državnu smotru GLOBE škola koja se održava u Zadru od 13. do 15. svibnja 2013., a na kojoj naši učenici predstavljaju  projekt Otopljeni kisik u Krapinčici predstavnici GLOBE skupine posjetili su u petak, 9. svibnja  članove Ribolovnog društva Krapina.  GLOBOVCE je zanimalo koje ribe žive u Krapinčici.

Predsjednik Ribolovnog društva Krapina gosp. Franjo Vodolšak  i član društva gosp. Tihomir Hršak upoznali  su učenike s aktivnostima društva.

Koje su to aktivnosti možete pogledati pod opširnije.

Članovi Ribolovnog  društva Krapina vode brigu o rijeci Krapinčici, „Grabi“ te jezerima na Škraričevom. Redovito poribljavaju Krapinčicu i jezera ribom. Bave se i sportskim ribolovom te se natječu u juniorskoj, kadetskoj i seniorskoj Županijskoj ligi. Neki od naših bivših učenika,  GLOBOVACA, članovi su Ribolovnog društva  i postižu izuzetne rezultate  u sportskom ribolovu na državnoj razini.

Učenici su saznali da u Krapinčici žive šaran, klen, mrena, obična krkuša, deverika, brkić…Gospodin Vodolšak  je istaknuo da su članovi Ribolovnog društva  Krapina prvenstveno ljubitelji prirode te da je njihova zadaća zaštita riba i okoliša.

Posjet je učenicima bio izuzetno zanimljiv i koristan.