SUDJELOVANJE NA FESTIVALČIĆU DJEČJE FOLKLORNE KOREOGRAFIJE U ZAGREBU

Autor: Marija Poslon, 5. 4. 2013.

Dana 22. 3. 2013. g. u Centru za kulturu „Trešnjevka „ održao se Etno festival dječjeg folklornog stvaralaštva . Na festivalu je sudjelovala i naša škola, točnije folklorna skupina razredne nastave koju vodi  učiteljica Marija Klasić. Na festivalu sudjelovalo je deset folklornih skupina iz okolice Zagreba te možemo slobodno reći da je naša škola predstavljala Zagorje.  Plesači i tamburaši prikazali  su brojalice, pjesme i plesove Hrvatskog zagorja pod nazivom Voli me, ne voli me.

Pod opširnije možete pročitati više o tome.

Slike možete vidjeti klikom na Foto-galeriju.

Koreografija je odisala veseljem, dječjem radošću, kratkoćom i dobro razrađenom ljubavnom pričicom. Pokazali smo i tradicijsku igračku, tačkicu izrađenu od vrbove šibe i repe. Poznati koreograf i organizator festivala Goran Knežević ocijenio je nastup vrlo uspješnim . Dječji nastup podržalo je dvadesetak roditelja koji su uživali u nastupu naše škole i drugih dječjih skupina.