RADIONICA "RAZLIČITOST JE DIO NAS" - POSJET ČLANOVA UDRUGE DISTROFIČARA KRAPINA

Autor: Suzana Pracaić, 7. 12. 2022.

U srijedu, 7. prosinca u našoj školi je održana radionica "Različitost je dio nas" u kojoj su sudjelovali učenici 6. razreda matične škole, a povod je bio obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom (3.12.) kao aktivnost projekta uz Međunarodnu godinu mladih "Nek se i naš glas čuje!" koji su osmislile defektologinja Aleksandra i knjižničarka Suzana.

Radionicu su održale članice Udruge distrofičara Krapina tj. predsjednica Mirjana Janžek i dopredsjednica Martina Šoštarić

Pričale su o različitostima koje nas okružuju, o osobama s invaliditetom, vrstama invaliditeta, o preprekama na koje nailaze, o pomagalima koja se koriste te na koje sve načine aktivno sudjeluju u društvu (sport, umjetnost, znanost...).

U našoj školi se na poseban način obilježio Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Posjetili su nas članovi Udruge distrofičara Krapina.

Učenici 6.a, 6.b i 6.c razreda sudjelovali su u radionici "Različitost je dio nas" na kojoj su mogli saznati toliko toga važnog za suživot sa osobama s posebnim potrebama.

Kroz radionicu se nastojalo mladima  približiti različitost kao pravo svakog čovjeka, invaliditet kao različitost, pomagala koja koriste osobe s invaliditetom, važnost pristupačne okoline i važnost stvaranja društva jednakih mogućnosti te na koji sve način upravo oni mogu pomoći osobama s invaliditetom, a prvo pitanjem "Mogu li Vam pomoći?".

Zaključili smo da naša škola nažalost nema pravi prilaz za osobe s invaliditetom.

Na kraju radionice svi su dobili slatki poklon na čemu im od srca zahvaljujemo.

Više o samoj udruzi može se saznati na njihovoj mrežnoj stranici: https://www.udk.hr/pocetna i https://www.facebook.com/udrugadistroficara.krapina