KONVENCIJA O PRAVIMA DJETETA (20.11.) - RADIONICA U 4.B

Autor: Suzana Pracaić, 21. 11. 2022.

Prava djece određena su Konvencijom Ujedinjenih naroda o pravima djeteta, koja je usvojena 20. studenoga 1989. godine (Rezolucija br. 44/25).

Konvencija o pravima djeteta propisuje univerzalne standarde koji osiguravaju zaštitu djeteta od svih oblika diskriminacije ili kažnjavanja te poštivanje i afirmaciju prava djeteta bez diskriminacije po bilo kojoj osnovi. Za razliku od Deklaracije o pravima djeteta (1959.) koja ima moralnu snagu, Konvencija o pravima djeteta je pravni akt koji ima snagu zakona i obvezuje stranke na pridržavanje njezinih odredaba.

U ponedjeljak, 21. studenog održana je radionica o dječjim pravima s učenicima 4.b. Stručne suradnice, defektologinja Aleksandra Podsečki i knjižničarka Suzana Pracaić su na satu vjeronauka, s učiteljicom Anitom Džaja, pokušale učenicima približiti Konvenciju o pravima djeteta kroz, njima glavno i osnovno pravo, pravo na igru!

Za potrebe radionice, učenicima je prezentirana interaktivna fotografija, koja se nalazi i u njihovoj virtualnoj učionici, kako bi i kod kuće ili u slobodno vrijeme mogli ponovno proučiti sadržaj:

Kako nam je bilo, vidi se po fotografijama - izazovno, poučno, odlično, zanimljivo i zabavno!