TERENSKA NASTAVA UČENIKA 2. RAZREDA (Karlovac, Ogulin)

Autor: Suzana Pracaić, 8. 6. 2022.

"Najbolji dan ikad!" U utorak, 07. lipnja 2022. su učenici 2. razreda sa svojim učiteljicama Zrinkom Arbanas Hleb  (2.a), Tatjanom Horvat (2.b) i Ksenijom Cesarec (2.L) uz pratnju knjižničarke Suzane Pracaić, ostvarili terensku nastavu u Karlovac i Ogulin. Bio je to njihov prvi zajednički izlazak na terensku nastavu. Svi su bili vrlo uzbuđeni i sretni.

Plan puta je bio posjetiti Slatkovodni akvarij Aquatica u Karlovcu i Ivaninu kuću bajki  u Ogulinu. S nama je, kao vodič puta ponovno bila gđa Alma Bomoštar, koja nas je upoznala sa prirodnim, povijesnim i kulturnim znamenitostima područja koja smo obilazili, a posebno gradova Ogulin i Karlovac. Nastava je ostvarena u potpunosti.

Pod Više o detaljima...

Slika je preuzeta s: https://issuu.com/zvonkec1807/docs/pagebypage

Preuzeto s Legenda o nastanku planine Klek

Putovali smo u jednom autobusu.

Karlovac

Slatkovodni akvarij Aquatica

- posjet je bio organiziran u dvije grupe: učenici 2.a te učenici 2.b i 2.L zajedno

Ogulin

Đulin ponor i 'Milanova glava' u stijeni

Česma Cesarovac

Ivanina kuća bajke

- posjet je opet bio organiziran u dvije grupe: učenici 2.a te učenici 2.b i 2.L zajedno

- animirani film o Ivani Brlić Mažuranić

- pričaonica

Vratili smo se u Krapinu puni dojmova. Izjava jednog učenika govori nam sve o toj terenskoj nastavi: "Najbolji dan ikad!" Radosni smo što će 'prvi izlet' pamtiti kao jedan od najboljih dana.