Nakon dvije godine, ponovno u prirodi!- Obilježavanje Svjetskog dana nepušenja

Autor: Aleksandra Podsečki, 1. 6. 2022.

Sedmi puta po redu, učenici naše škole obilježili su  Svjetski dan nepušenja, a uz još stotinjak učenika iz osnovnih i srednjih škola naše županije. 14 -ero naših učenika, u pratnji školske defektologinje Aleksandre Podsečki te pomoćnika u nastavi Dejana Škrleca, u četvrtak , 27. lipnja 2022. pješačilo je Kružnom stazom po Strahinjščici te do Planinarskog doma Radoboj. Pješačenje je ostvareno uz stručno vođenje članova planinarskog društa Radoboj, Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS), Stanice planinarskih vodiča Zagorje i djelatnika Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije zagorje zeleno. Događaj je organizirala Krapinsko-zagorska županija, te Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Krapinsko-zagorske županije, kao koordinativno i savjetodavno tijelo koje se bavi prevencijom i problematikom ovisnosti. Cilj pješačenja je promoviranje zdravih stilova života kao jednog od učinkovitih načina prevencije rizičnih ponašanja i svih oblika ovisnosti kod djece i mladih, a pod motom „Ovisnost nije moj stil, ne moram probati da budem IN”.

Više utisaka s pješačenja pogledajte u foto galeriji.

Pripremila: Aleksandra Podsečki