eTwinning projekt "Leptiri"

Autor: Marija Poslon, 29. 5. 2022.

Tijekom školske godine 2021./2022. učenici 3.c razreda i njihova učiteljica Branka Leljak sudjelovali su u eTwinning projektu Leptiri. Cilj projekta bio je spoznati nove informacije o leptirima te podići razinu svijesti o važnosti i zaštiti leptira u prirodi.

Pod "više" pogledajte tekst i  fotografije.

Učenici su, uz pomoć školske knjižničarke Suzane Pracaić, istraživali o leptirima u enciklopedijama. Na satovima hrvatskog jezika okušali su se u pisanju činkvina. Potom su slikali leptire otiskom noge te pjevali pjesme o leptirima. Dolaskom toplijeg vremena potražili su leptire u okolici škole, fotografirali ih, a potom ih pokušali i nacrtati. Na satovima informatike učenici su, uz pomoć učiteljice Marije Poslon, izradili prezentaciju o leptirima u programu Microsoft Sway. Posjetili su izložbu "Lepidoptera" u Muzeju krapinskih neandertalaca na kojoj su prikazani leptiri prikupljeni na području Dubrovačko - neretvanske županije te su dio Zbirke leptira Prirodoslovnog muzeja Dubrovnik. Projekt su završili obilježavanjem Svjetskog dana leptira, 28. svibnja, u kojem su i oni na jedan dan postali leptirići.

Tekst napisala: Branka Leljak, učiteljica razredne nastave
Neke od aktivnosti možete vidjeti u galeriji