Posjet Veleposlanstvu Australije

Autor: Ivana Bračević, 27. 5. 2022.

Učenje stranog jezika neizbježno prati i njegova kultura, bogata povijest i geografski položaj. 26.05.2022. petnaestoro učenika  5. -8. razreda naše škole imali su priliku posjetiti Veleposlanstvo Australije u Zagrebu i uz prekrasan prijem gospođe Dijane Grahovac iz prve ruke čuti o životu i radu u Australiji, njenim prvim stanovnicima, Aboridžinima, gradovima, školama, obrazovanju, plažama, šumama te o nevjerojatnim susretima s, nama pomalo neobičnim i dalekim, životinjama kao što su klokani, koale, morski psi i mnoge druge. Učenicima su se također predstavili i Chargé Biggi & Deputy Head of Mission Shakespear koji su im ispričali o aktivnostima Veleposlanstva te im pobliže opisali život i rad diplomata.

Pod "više" pogledajte fotografije i tekst.

Učenicima je skrenuta pozornost na National Sorry Day te njegovo značenje stanovnicima u Australiji.

Bio je to prekrasan interaktivan susret u kojem su naši učenici pokazali sve do sada naučeno te proširili svoje znanje i vidike, a pri tom su ih pratile učiteljice Marija Frinčić i Karolina Leskovar Hržica.

The most important messages from the Australian Embassy:

Be open-minded

Never judge a book by its cover.

Appriciate the life in Croatia.

Tekst napisala: Karolina Leskovar Hržica