Kaja na Državnoj smotri LiDraNo 2022.

Autor: Ivana Bračević, 2. 5. 2022.

Na ovogodišnjoj Državnoj smotri LiDraNo 2022. (25. - 27. travnja) koji se održavao u Vodicama sudjelovala je i naša učenica Kaja Presečki iz 5. C (mentorica Margareta Benc) razreda kao predstavnica Krapinsko-zagorske županije u kategoriji kazivanja poezije. Nakon dugog puta isti dan je sudjelovala na pojedinačnom scenskom izrazu pjesmom ,,Preplašeni mačak” Paje Kanižaja.

Prosudbena komisija na okruglom stolu izrekla joj je same pohvale, da je to izvela veselo, hrabro i samouvjereno, da je ispripovijedila fabulu ove pjesme toliko dobro da se uopće nije vidjelo koliko je to bilo teško izvesti. Naime, jadnom mačku ispremiješale bi se kvačke na slovima kad bi vidio da se njegova mačka ljutila na njega!

Kaji je ovo bilo nezaboravno iskustvo koje će koristiti dalje u njezinim daljnjim scenskim nastupima. Iskrene čestitke Kaji za postignut uspjeh!