UZ MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE ; 16.studenoga

Autor: Marija Poslon, 28. 11. 2012.

Međunarodni dan tolerancije obilježili smo provođenjem radionice „Zid predrasuda“ s učenicima sedmog razreda. Radionice su za učenike sedmog  razrednika  vodile pedagoginja i defektologinja.

Dojmove učenika i njihove zaključke možete pogledati pod opširnije.

Podsjetili smo se koliko je važno prihvaćanje i poštivanje različitosti u svakodnevnom životu, koliko je važno ne povoditi se za predrasudama o pripadnicima pojedine skupine, profesije ili slično.

Zaključili smo da je važno prepoznavati predrasude u okolini u kojoj živimo. Rušiti zidove predrasuda možemo boljim upoznavanjem pripadnika neke skupine, stjecanjem osobnog iskustva.

Dojmovi učenika:

Danas je bilo zanimljivo i poučno, naučili smo da ne smijemo graditi zidove među svojim bližnjima ( Sofija, 7.b)

Bilo je poučno jer smo mnogo saznali o tuđim mišljenjima. ( Tomislav, 7.b)

Meni je danas bilo lijepo, zabavili smo se i gradili. (Sanja, 7.b)

Bilo je zanimljivo, svi smo izrazili svoje mišljenje. ( Maria, 7.c)

Bilo je super zato jer sam shvatila da ne treba suditi druge po izgledu. ( Barbara, 7.c)

Bilo je super zbog toga što smo o nečem važnom razgovarali kroz igru. ( Iva, 7.c)