SUSRET U SPECIJALNOJ ŠKOLI

Autor: Marija Poslon, 23. 11. 2012.

Dana 15. studenog 2012. uz Dan tolerancije učenici 2 a razreda s učiteljicom V. Presečki  i učenice 6.c razreda naše škole posjetili su djecu s teškoćama u razvoju u OŠ kod Bolnice Krapinske Toplice.

Susret djece ostvaren je kroz druženje, zajednički rad u radionicama te dogovorom za nove susrete i suradnju.

Djeca su zajedno uživala i surađivala u Art radionici, Glazbenoj radionici te Radionici senzorne stimulacije koje su vodili defektolozi  prof., S.Belošević, L.Sever, M.Balasko, V.Gverić ,T.Komar te D. Miljan.

Male novinarke 6.c porazgovarale su s djecom, stručnim djelatnicima i ravnateljom  Antunom Zupancem  . Prikupile su informacije o radu ustanove i  nastavljaju sa senzibilizacijom svojih vršnjaka u školi  radi što boljeg uvažavanja i prihvaćanja različitosti svih nas.

Svoje aktivnosti nastaviti će  u sklopu obilježavanja Međunarodnog dana osoba s posebnim potrebama.

Pripremila defektologinja prof. Aleksandra Podsečki