Lidrano 2020.

Autor: Anita Džaja, 13. 3. 2020.

Kao i svake godine i ove smo nestrpljivo očekivali Županijski LIDRANO učenika osnovnih škola, a kojega je naša škola bila domaćin. Možda smo svi bili pomalo zbunjeni jer je ovogodišnji LIDRANO organiziran malo drugačije.

U nastavku pročitajte opširnije, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Najprije je u prostorijama škole organiziran i održan Okrugli stol za literarne i novinarske radove. Učiteljice Antonija Čekolj i Mira Benc sve su pratile i vodile budnim okom i sigurnom rukom. Iznenadio ih je mali broj prisutnih učenika i učiteljica. U povjerenstvu su bili Hrvoje Kovačević i Branka Vrbanec. Svima prisutnima dopalo se što su se radovi čitali naglas, a svi su se složili da su svi pristigli radovi uistinu dobri i posebni. Boje naše škole branio je rad učenice Ivane Herout iz 8. b razreda, LjUBIČASTE STAZE, a pod mentorstvom Antonije Čekolj.

U 12,30 trebalo je započeti izvođenje pojedinačnih, a zatim i grupnih scenskih radova, no sve je kasnilo te se krenulo tek u 14 sati. LIDRANO učenika osnovnih škola otvorila je pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, sport i tehničku kulturu Mirjana Smičić Slovenec, prigodnim se riječima obratio zamjenik gradonačelnika Drago Kozina, a sve je prisutne pozdravila i zaželjela uspjeh u nastupu ravnateljica škole Vlatka Družinec. Na suradnju, blagost i umjerenost u ocjenjivanju nastupa djece pozvani su i članovi povjerenstva, a to su Ivan Đuričić, Mirela Videk Hranjec i Dea Presečki.

Bilo je ukupno 18 učenika u pojedinačnoj kategoriji, od 1.-8. razreda. Bili su vrlo sigurni u svojim nastupima, glasni te su pohvaljeni pljeskom. Nakon svih izvedenih i poslušanih izvedbi, povjerenstvo je o svakoj izvedbi reklo ponešto. Za našu su školu nastupili Matej Škada pjesmom Kaj sem zaslužil, učenik 3. razreda iz Područne škole Lepajci te Helena Sambol, učenica 5. c razreda izvodeći pjesmu Štruklji. Mateja je za nastup pripremila učiteljica Katarina Barlović, a Helenu učiteljica Jasna Leljak.

Gledajući skupne dramske nastupe, kojih je bilo 11, i nasmijali smo se, i razveselili, i začudili zbog ozbiljnosti kojom učenici pristupaju izvedbama. Zbornom recitacijom Zagorec i škvorec našu su školu predstavljali učenica trećeg razreda Vita Zubić te učenice četvrtog razreda Tara Smrekar i Lora Suhodolčan pod vodstvom učiteljice Vesne Požgaj.

Sve o rezultatima smotre, predloženim radovima i izvedbama možete pročitati na našoj web stranici pod LIDRANO.

Smotru su vodile Dana i Maja koje je pripremila učiteljica Andreja Klasić.

Svima čestitamo na izvedbama i doprinosu te se nadamo susretu i dogodine.

Napisala: Jasna Leljak

Fotografije: Jasna Leljak, Ira Bobovečki, Ema Novak