"Mali geološki laboratorij"

Autor: Anita Džaja, 18. 1. 2020.

U petak, 17.1.2020., učenici 4.a razreda sudjelovali su u  radu „Malog geološkog laboratorija“  na Hušnjakovu.

Na poziv MKN da sudjeluju u radionici, učenici i razrednica su se spremno odazvali te se radoznalo uputili u „Mali geološki laboratorij“ kojega je vodila gđa. Lorka Lončar Uvodić,  viša muzejska pedagoginja.

Tijekom pedesetak minuta učenici su upoznali, promatrali, mjerili, opisivali i crtali fosile spiljskog medvjeda, ribica, školjki, pračovjekovog zubala…Ipak, najuzbudljivije je bilo upoznavanje različitih minerala, njihovih oblika i svojstava. Promatrajući golim okom, povećalom i mikroskopom, učenici su proučavali predivne minerale te je u konačnici najteže bilo odabrati najljepši.

Uzbuđeni i zadovoljni, zahvalili smo organizatorima te se predbilježili za sljedeću radionicu o staklu koja će se održati u MKN ovog ožujka.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Pripremila: Zrinka Arbanas Hleb, razrednica 4.a