Buran festivalski tjedan za naše recitatorice

Autor: Anita Džaja, 22. 9. 2019.

Na ovogodišnjem 34. Recitalu dječje kajkavske poezije sudjelovale su učenice naše škole, Iva Presečki i Ira Bobovečki iz 8. c razreda te Dana Tušek i Maja Kveštak iz 6. b razreda. Bilo ih je lijepo i za vidjeti i čuti. Odjevene u tradicionalne zagorske nošnje kazivale su stihove na kajkavskom, radove učenika od 1. do 8. razreda iz 14 osnovnih škola iz triju naših županija.

Više pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji!

Učenice su pozvane te su sudjelovale u emisiji HRT-a Pet za pet, što im se posebno dopalo.
Po jednu su pjesmu pročitale i interpretativno kazivale i na ovogodišnjem Kaj-u u riječi, pjesmi, plesu i slici, u četvrtak, u Festivalskoj dvorani POU u Krapini.
Na natječaju su sudjelovale učenice naše škole, Marta Horvat napisala je pjesmu Žukaljka te Nika Krasnik pjesmu Zvonček.
Svojom interpretacijom odabranih stihova predstavile su se i uživo u radijskoj emisiji koju je vodio poznati radijski voditelj Turki.
Naše su učenice s oduševljenjem i radošću odradile sve postavljene zadatke, dostojno prezentirale našu školu i sebe. Čestitamo im na tome.

Pripremila Jasna Leljak