Održane proljetne radionice za darovite, motivirane i zainteresirane učenike

Autor: Anita Džaja, 3. 5. 2019.

Proljetne radionice održane su u četvrtak, 25. 4. 2019. godine, i to u prirodi, točnije na  jezeru Dolac, te u okolišu škole.

U nastavku pročitajte u kojim su sve radionicama učenici sudjelovali!

"Zelena oaza i divlji svijet"

U sklopu radionice učenici su upoznali različite vrste biljaka koje rastu u okolici i u jezeru Dolac, te životinjama koje tamo obitavaju. Naučili su koje su vrste biljaka karakteristične za to područje i koju ulogu imaju u čovjekovu životu. Upoznali su i nekoliko životinja poput žutouhe kornjače, vodene kopnice i riba koje obitavaju u jezeru te su naučili ponešto o invazivnim vrstama i njihovom značaju za ekosustav i autohtone vrste. Na kraju radionice učenici su izradili svojevrsne herbarije od biljaka koje su upoznali.

Voditeljica radionice: Marija Markovina, učiteljica prirode i biologije

"Umjetnost prirode"

Prilikom druženja na jezeru Dolac, učenici su kratko upoznati s pravcem u umjetnosti "Land art". U kreativnoj i opuštenoj atmosferi stvarali su mandale, koristeći se materijalima nađenim u prirodi i prirodnom okruženju. Po završetku radionice fotografirali su uratke kako bi ih dokumentirali i putem fotografije izložili u prostorijama škole.

Voditeljica: Sonja Jurman, učiteljica likovne kulture

"Sreća, to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti"

Učenici su osvijestili zašto je važno čuvati prirodu, kako smo povezani s njom, te su kroz razgovor, dramatizaciju i kreativnu radionicu osvijestili i važnost podizanja ekološke svijesti te suživota čovjeka i prirode.

Voditeljice radionice: Ivana Pohižek, socijalna pedagoginja pripravnica i Božica Horvat, pedagoginja škole.

Pripremile: defektologinja Aleksandra Podsečki i pedagoginja Božica Horvat