Državno Natjecanje iz njemačkoga jezika

Autor: Anita Džaja, 13. 4. 2019.

Od ponedjeljka 8.4.-10.4. u Zadru je održano Državno natjecanje iz njemačkoga jezika.  U kategoriji I / lista B našu je školu predstavljala Jill Letitia Kantolić učenica 8. b razreda.

Više o natjecanju pročitajte u nastavku, a fotografije pogledajte u foto-galeriji!

Ispit se sastojao od usmenog i pismenog dijela. Prvi je dan bio pismeni dio ispita, a sastojao se od pisanja satavka, čitanja s razumijevanjem te jezičnih sadržaja. Drugi je dan Jill pristupila usmenom ispitu; najprije je izvlačila sliku, a tada je imala pet minuta da prema tom slikovnom poticaju osmisli priču. Svoju je priču ispripovijedila razgovarajući s komisijom.
Nakon zbrajanja bodova Jill je zauzela dobro peto mjesto. Razlika u bodovima među natjecateljima bila je minimalna. Učenicu je pripremila učiteljica Mirjana Klobučar. I učenica i učiteljica zadovoljne su postignutim rezultatom. Čestitamo objema i želimo im i dalje uspjeh u radu i budućim natjecanjima.
Za vas napisala: Jasna Leljak, Fotografije: Mirjana Klobučar