Završna priredba

Autor: Anita Džaja, 5. 7. 2018.

Dana 14. 6. 2018. godine učenici su upriličili priredbu za završetak nastavne godine. Sudjelovali su Mali i Veliki zbor, Tamburaši (mali i veliki),  Recitatori, Folklorna skupina, Dramska skupina, Helena, Jill - Letizia te, naravno, naši osmaši. Program je najavljivala Marta, a slikom, bolje reći natpisima i svojom scenskom izvedbom, pratili su je Eugen i Luka. Dakle, program priredbe je, pod vodstvom Zrinke Arbanas, zamišljen kao televizijski program u dva dijela. Bila je to Gajovizija koja je nudila dva programa:

1. Sve i svašta, urednici: svi po malo;

2. Došlo doba da se rastajemo, urednici: naši osmaši.

Klikom na više pročitajte opširnije o priredbi, a fotografije s priredbe, kao i oproštaj s našim osmašima pogledajte u našoj foto-galeriji!

Prvi je program započeo Godišnjom kronikom koju je uredila ravnateljica, gđa Dragica Belošević, a upoznala nas je s rezultatima i postignućima na kraju nastavne godine. Proglašena je NAJ UČENICA škole, Nika Macan.
Uslijedile su Romantične minute koje su izveli Mali  i zbor 1.b.razreda, pripremile su ih gđa Gordana Nežmahen i gđa Marija Klasić. Nakon toga je nastavljen blok Domače popevke i tanci.
Recitatori 2. a  rekli su nam Kako se može štedjeti mama, a uvježbala ih je njihova učiteljica Zrinka.  ZADNJA REČENICA 1. DIJELA PA...Predstavili su se pjevanjem i sviranjem Mali zbor, Mali tamburaši te Veliki zbor i tamburaši. Tamburaše i veliki zbor uvježbala je gđa Katarina Rihtar. Dječje međimurske plesove otplesala je folklorna skupina uz tamburaše, a pripremile su učiteljice Marija i Katarina. Tko je ukrao bakine kolače? Na to su nam pitanje odgovorili članovi Dramske skupine pod vodstvom učiteljice Margarete Benc. Pohvala našim petašima jer, ne samo da su glumili već su i sami pisali tekst za ovu scensku igru.
Prvi program završava Strajnskim blokom, a pjevaju nam Helena iz Područne škole Lepajci koju je pripremila gđa Dubravka Tušek te Jill-Letizia.
Slijedi prebacivanje na drugi program Gajovizije, a nastupaju naši osmaši. Oproštajni govor pročitala je Ema iz 8.c razreda, a Gabrijela je otpjevala pjesmu rastanka. 8. a oprostio se od osnovne škole zamišljenim intervjuom s Ljudevitom Gajem. Učenici 8. b prikazali su skečom kako danas izgleda nastavni sat te o čemu se priča u zbornici. Vjerujem da su nas sve skupa uspjeli nasmijati. Osmašima se na pozornici pridružuju razrednice te svi zajedno izvode pjesmu Za dobra stara vremena.
Našim osmašima zaželjeli smo uspješan upis u srednju školu te ugodno i lijepo ljeto.
Svim sudionicima u programu, učenicima, učiteljicama, pomoćnim radnicima zahvaljujemo na trudu, a svima vam želimo tople i zanimljive praznike.

Pripremila Jasna Leljak